КОШАРКА / АБА ЛИГА

МЗТ со нов голем пораз: Аеродромска беда – нема веќе кој да ги гледа

Аеродромци вечерва доживеаа уште една кошаркарска катастрофа во АБА лигата, која е кошмарна до неверојатни граници за македонскиот кошаркарски претставник. Вечерва МЗТ Скопје загуби убедливо од Мега бемакс со реузлтат 106:77, а уште еднаш се покажа целосното сивило на оваа...

Црвена Звезда повторно го спушти вечниот ривал Партизан во реалноста

Црвена Звезда вечерва оствари сигурна победа против вечниот ривал Партизан со резултат 86:74, во рамките на 18. коло од првенството. Иако Партизан имаше уверлив почеток на натпреварот со што ги доби првите 10 минути, сепак подоцна до израз дојде екстра...

Шампионот на АБА е сепак пресилен: Црвена Звезда го демолираше МЗТ во „Јане Сандански“

Актуелниот шампион на АБА лигата Црвена Звезда дојде до убедлива победа против македонскиот првак МЗТ Скопје со високи 58:92. Белградскиот великан одигра одлично во текот на целиот натпревар, доминираше на теренот и го надиграа нашиот МЗТ во сите сегменти, а...

ФОТО: „Фемили“ доби сатисфакција – клубот попушти, нема повеќе црвени столчиња во „Јане Сандански“

МЗТ Скопје реши да направи некои измени кога е во прашање нивната спортска сала. Почнувајки од дуелот против Црвена Звезда денеска од 18 часот, во рамките на 17. првенствено коло во АБА, црвени столчиња во „Јане Сандански“ нема да има. МЗТ...

Најмладиот стрелец во историјата на АБА повторно ќе добие шанса да игра за МЗТ...

Најмладиот стрелец во историјата на АБА-лигата, Андреј Настовски (17 години) и сезонава ќе има можност да настапува во регионалното натпреварување, откако е последниот кошаркар кој го регистрира МЗТ Скопје Аеродром пред истекот на преодниот рок во првенството на најдобрите...

Црвена Звезда без Антиќ против Макаби, се чува за МЗТ Скопје

Екипата наЦрвена Звезда има пеколен календар, во осум дена ќе одигра четири меча. Веќе два се минато, а два ги очекуваат. Цедевита е совладана во АБА, додека во Евролигата се поразен од Химки. На српскиот шампион утре му следи меч...

МЗТ чекаше и дочека: Загреб им се насмевна и на кошаркарите по 11 порази

Прекината е лошата серина на МЗТ Скопје во рамки на АБА лигата, откако по цели 11 натпревари оствари победа денеска на гостувањето кај Цибона (77:92). Иако домаќините почнаа нешто подобро, работите и играта драстично се променија во корист на македонскиот...

ФОТО: Екс претседателот на МКФ будно го следи МЗТ нагости – грицкајки чипс го...

Денеска е пауза за македонските ракометари, па на ред доаѓа кошарката, денес МЗТ Скопје гостува кај Цибона во рамките на меч од АБА првенството. Во спортскиот комплекс „Дражен Петровиќ“ денеска може да се види и присуството на екс претседателот на...

ВИДЕО: Хрватска под окупација: „Фалангата“ од ракомет на кошарка – ечи песна на МЗТ...

Спортклуб, директно од Загреб. Денеска кога во ракометот за Македонија е пауза по вчерашниот триумф над Словенија, дел од македонската фаланга си пронајде нова занимација. Тие денеска се присутни на натпреварот од АБА лигата во Загреб, каде МЗТ Скопје гостува во...

Лукајиќ: Цибона е преискусна, мораме да дадеме се од себе

Кошаркарите на МЗТ Скопје денес ќе ѝ гостуваат на Цибона (15 часот), во меч од 16. коло од АБА лигата во кој домаќинот влегува како голем фаворит додека македонските кошаркари со желба да прикажат добра игра и да пробаат...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV