ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / АБА ЛИГА

КОШАРКА / АБА ЛИГА

Антиќ и Звезда го „прегазија“ Партизан

Иако Партизан беше домаќин, Црвена Звезда покажа дека уште доминира во однос на градскиот ривал и оствари убедлив триумф со 100:84. Четирите победи во низа го зголемија оптимизмот во редовите на "црно-белите", но излезе дека сето тоа е без...

МЗТ Скопје без тренер и без пола тим на „туризам“ во Бар

Од екипата на МЗТ Скопје Аеродром информираа дека на вечерашниот меч против Морнар  од клупата ќе биде предводен од помошниот тренер Ѓорѓи Кочов, откако во последен момент прв стратег наместо за Бар поради семејни обврски морал итно да замине во...

Антиќ се врати во елемент – Црвена Звезда како прва по регуларнио дел од...

Српскиот првак и актуелен шампион на АБА лигата, Црвена Звезда во 21. коло, претпоследно од регуларниот дел од сезоната славеше над Игокеа со 82-76 и со тоа го осигура првото место на табелата пред стартот на плеј-офот. Иако екипата од...

Игокеа не се шегува, доведе уште еден НБА играч

Кошаркарскиот шампион на Босна и Херцеговина сезонав потврди уште еднаш дека не се шегува, па откако остана без првата ѕвезда, екс НБА играчот, Дорелт Рајт, веднаш најде негова замена. Повторно, ни помалку ни повеќе, новото засилување за тимот од Лакташи...

МЗТ чекаше и дочека: Загреб им се насмевна и на кошаркарите по 11 порази

Прекината е лошата серина на МЗТ Скопје во рамки на АБА лигата, откако по цели 11 натпревари оствари победа денеска на гостувањето кај Цибона (77:92). Иако домаќините почнаа нешто подобро, работите и играта драстично се променија во корист на македонскиот...

ВИДЕО: Хаос во Подгорица – навивачите на Будуќност меѓусебe се испотепаа

Во моментот во црногорската престолнина Подгорица се игра третиот меч од финалната серија од АБА лигата. Екипата на Црвена Звезда по првото полувреме има предност над Будуќност со резултат од 47-42. Салата „Морача“ е преполна и атмосферата е пеколна, а...

Лалиќ пред Задар: Меч за пресвртница на МЗТ Скопје

Последниот меч во 2017 година, македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром ќе го одигра утре против Задар во рамките на 14. коло од АБА Лигата. Од таборот на нашиот тим се свесни за моменталната ситуација иако потајно се надеваат на...

Најмладиот стрелец во историјата на АБА повторно ќе добие шанса да игра за МЗТ...

Најмладиот стрелец во историјата на АБА-лигата, Андреј Настовски (17 години) и сезонава ќе има можност да настапува во регионалното натпреварување, откако е последниот кошаркар кој го регистрира МЗТ Скопје Аеродром пред истекот на преодниот рок во првенството на најдобрите...

МЗТ гостува кај Црвена Звезда – Тодоров најави меч без притисок

МЗТ Скопје вечерва гостува кај фаворитот Црвена Ѕвезда во рамките на АБА лигата, каде македонскиот претставник и нема баш некој голем успех последните неколку години. Иако Црвена Звезда е фаворит, сепак, тие сезонава не играат на високо ниво, и често...

ФОТО: „Фемили“ доби сатисфакција – клубот попушти, нема повеќе црвени столчиња во „Јане Сандански“

МЗТ Скопје реши да направи некои измени кога е во прашање нивната спортска сала. Почнувајки од дуелот против Црвена Звезда денеска од 18 часот, во рамките на 17. првенствено коло во АБА, црвени столчиња во „Јане Сандански“ нема да има. МЗТ...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV