ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / АБА ЛИГА

КОШАРКА / АБА ЛИГА

Ако го прозиваш Перо Антиќ на Твитер, ќе си поминеш вака… (Фото)

  Перо Антиќ не настапи вечерва во дресот на Црвена Ѕвезда, тој имаше проблеми со повредите, се подготува најдобро што може, но сепак не играше против Олимпија. Антиќ дуелот од АБА лигата го помина на клупата, а еден од навивачите си...

Делириум во арената по враќањето на Перо Антиќ, делиите го поздравија својот миленик (Видео)

Перо Антиќ вечерва ги одигра првите минути  по враќањето во Црвена Ѕвезда, а неговото појавување на паркетот беше проследено со овации од трибините. Тој влезе во последните минути од првата четвртина и на најдобар можен начин одговори на поддршката од...

Паулињо го „повредил“ Нејмар на тренинг – навивачи на Барса го слават тоа

Репрезентацијата на Бразил беше една од селекциите кои прва обезбеди место на СП во Русија идната година, но работата мора да се доработи до крај, па ред „Караоките“ се уште два меча во квалификациите. Пред Бразил се уште предизвиците со...

ФОТО: Србите за МЗТ Скопје велат – Аматеризам

Српските медиуми, поточно „Моцартспорт“ денес излезе со потценување за МЗТ Скопје откако објави текст со наслов „Аматеризам во Скопје, Морнар тоа ќе го искористи“ Во текстот кој служи за најава на мечот помеѓу МЗТ Скопје и Морнар од Бар во АБА...

ВИДЕО: Антиќ кон својот поранешен колега: Гледај, уште функционира финта-шутот

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ, кој вчера беше одликуван со наградата како најдобар кошаркар од Македонија кој игра надвор од државата, не ја прими наградата, бидејки во ист момент имаше обврски со Црвена Звезда. Тој постигна 12 поени во победата на...

Човиќ: Мислите дека на Антиќ му дадовме камиони и авиони, а тој заработува…

Првиот човек на Црвена Звезда, Небојша Човиќ е на удар на јавноста и навивачит поради неуспехот во финалето од АБА лигата. Клубот веќе го отпушти Енис, а на излезна врата е и Бјелица, па Човиќ по повод ова даде една...

Трејдот во кој многумина неверуваа – сепак се случи!

Откако Кајри Ирвинг објави дека сака да премине во Бостон од екипата на Кливленд, се појавија разни трансфер приказни за неговата идна дестинација. Така доцна синожа се случи спектакуларен трејд помеѓу актуелниот вицешампион во НБА и Бостон Селтик. Ирвинг ќе...

(ВИДЕО) Поделбите продолжија – „Гробари“ на два дела: За првпат на трибина после крвавата...

Навивачката група на Паризан, популарните „Гробари“ повторно се поделија како пред неколку години. „Гробарите“ за првпат по крвавата пресметка на вечното дерби против Црвена Звезда, вечерва се вратија на трибините за време на мечот од АБА лигата против Задар. Но во...

ФОТО: „Фемили“ доби сатисфакција – клубот попушти, нема повеќе црвени столчиња во „Јане Сандански“

МЗТ Скопје реши да направи некои измени кога е во прашање нивната спортска сала. Почнувајки од дуелот против Црвена Звезда денеска од 18 часот, во рамките на 17. првенствено коло во АБА, црвени столчиња во „Јане Сандански“ нема да има. МЗТ...

(ВИДЕО) Балкански циркус: Хрватите среде Црна Гора пееја – Ова е Србија!

Националистичките и шовинистичките испади се вообичаен декор на спортските претстави на Балканот, но ова што го направија хрватските навивачи предизвика огромно внимание во регионот. Колку поради навредата, толку и поради нелогичната содржина на нивните скандирања, пред се бидејќи доаѓа...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV