ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / АБА ЛИГА

КОШАРКА / АБА ЛИГА

ВИДЕО: Како Кецман, Мекејлеб и друштвото од Партизан ја шокираа Цибона!

За навивачите на Партизан, денешниот ден пред 8 години беше шокантен но и многу емотивен, како да беше вчера, кога Партизан на најдраматичен начин во финалето од АБА лигата, славеше титула против Цибона. Како во преполната арена во Загреб, во...

Човиќ: Мислите дека на Антиќ му дадовме камиони и авиони, а тој заработува…

Првиот човек на Црвена Звезда, Небојша Човиќ е на удар на јавноста и навивачит поради неуспехот во финалето од АБА лигата. Клубот веќе го отпушти Енис, а на излезна врата е и Бјелица, па Човиќ по повод ова даде една...

Крај на доминацијата на Звезда, Будуќност е новиот шампион на АБА лигата!

Со победата од 77:73 во четвртиот натпревар од финалната серија, Будуќност ја освои првата титула во АБА лигата, откако во финалето славеше со 3:1 во победи. Сметајќи го и лигашкиот дел од сезоната, тимот на нашиот поранешен селектор Александар Џикиќ...

Се скандализира финалето вечерва во Подгорица: Црвена Звезда не излегува да игра?!

Како пренесуваат српските портали, првиот човек на Црвена Звезда не сака да излезат денеска на терен во Подгорица и да играат во „режирано финале“, како што рече Човиќ по синоќешниот пораз. Синоќа победи Будуќност во неизвесен натпревар протиц гостите од...

Црвена Звезда имаше шут за победа, но на крај Будуќност се радуваше во Подгорица

Кошаркарите на Будуќност вечерва ја совладаа Црвена Звезда во Подгорица со резултат 78:77, со што сега поведоа во финалната серија со 2:1. Во финишот од средбата се случи драма, гостите од Белград имаа шут за победа, но не погодија, па...

ВИДЕО: Хаос во Подгорица – навивачите на Будуќност меѓусебe се испотепаа

Во моментот во црногорската престолнина Подгорица се игра третиот меч од финалната серија од АБА лигата. Екипата на Црвена Звезда по првото полувреме има предност над Будуќност со резултат од 47-42. Салата „Морача“ е преполна и атмосферата е пеколна, а...

Црвена Звезда со Перо Антиќ по титула

Моменталниот скор во финалето до АБА лигата помеѓу Црвен Звезда и Будуќност е 1-1 во победи, а сега серијата носи два дуели во Подгорица. Актуелниот шампион во регионалната лига во Црна Гора ќе патува посилен за нашиот интернационалец Перо Антиќ...

ВИДЕО: Брутално забивање од кое се уште се тресе кошот

  Екипата на Цедевита остана без финале во АБА лигата откако вчера загуби во Подгорица од екипата на Будуќност. Сепак Хрватскиот шампион има мала утеха во потегот на мечот. https://www.youtube.com/watch?v=yVjOWX0fXoY Во 28. минута Цедевита изведе одлична акција, Крушлин му фрли топка под кошот...

Подгорица слави, Будуќност е првиот финалист во АБА лигата!

Кошаркарите на Будуќност славеа вечерва во „Морача“ над Цедевита со 72:57 и дојдоа до пласман во големото финале од регионалната кошаркарска лига. Двете екипи одиграа фантастичен натпревар во Подгорица, а на крајот Будуќност со фантастичната игра во последната четвртина дојде...

(ВИДЕО) Балкански циркус: Хрватите среде Црна Гора пееја – Ова е Србија!

Националистичките и шовинистичките испади се вообичаен декор на спортските претстави на Балканот, но ова што го направија хрватските навивачи предизвика огромно внимание во регионот. Колку поради навредата, толку и поради нелогичната содржина на нивните скандирања, пред се бидејќи доаѓа...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV