ФУДБАЛ

Поранешниот играч на Челзи и Манчестер Јунајтед: Трансферот на Матиќ е најлошиот кој сум...

Манчестер Јунајтед летово одработи добра задача на трансфер пазарот. Мурињо го засили тимот во сите линии, но најмногу внимание предизвика трансферот на Немања Матиќ. Српскиот интернационалец е миленик на Португалецот, а тој се обидуваше да го донесе на „Олд Трафорд“...

Бартомеу за новиот договор на Меси: Нема потреба за клаузула од милијарда евра, ако...

Меси влегува во последната година од договорот, а не треба да се зборува за тоа колкав хаос би настанал на фудбалскиот пазар ако на Аргентинецот следното лето му истече договорот со Барселона. Навистина е тешко да се замисли Меси во...

Имаме блага предност во традицијата, но не сме ја победиле Албанија цели десет години

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20:45 часот ќе го одигра својот осми натпревар во квалификациите за Светското првенство во Русија 2018. година, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Албанија. Натпреварот за двете репрезентации е мошне важен, иако ниту двете...

Барса ги смирува навивачите: Новиот договор за Меси е готов, но клаузулата ги загрижува...

Управата на Барселона цело лето трпи притисок од навивачите поради заминувањето на Нејмар и недоведувањето на адекватни засилувања, а капката која ја прели чашата беше обеледувањето дека Меси не потпишал нов договор со клубот. Се зборуваше дека Меси е незадоволен...

Артим Шаќири: Јас сум Албанец, но одиграв 75 натпревари за Македонија!

Македонската фудбалска легенда Артим Шаќири е во центарот на вниманието на албанските медиуми во пресрет на квалификацискиот натпревар помеѓу Македонија и Албанија во Струмица на стадионот „Младост“ вечерва од 20:45 часот. Некогашниот капитен на Македонија кој стана миленик на македонската...

Циркус во Лондон: Газдите, навивачите и Венгер се обвинуваат меѓу себе, а фудбалерите на...

Вистински хаос владее во Лондон, а ваквата ситуација во Арсенал не е видена откако Французинот е менаџер во клубот. Арсенал е во лоша резултатска серија, беше на прагот да го загуби Алексис Санчез кој е незадоволен во клубот, но остана...

Мурињо го откри големиот предизвик по кој ќе „трча“ во ЛШ следните сезони

Жозе Мурињо откри дека за него лично најголем предизвик е да биде тренерот кој има најмногу настапи со екипите во ЛШ на глобално ниво. По освојувањето на Лига Европа минатата сезона, Јунајтед сега се враќа во ЛШ, и постигнувањето на...

Пандев најави борбеност и бескомпромисност против Албанија во Струмица

По победата во Израел пред неколку дена, амбициите се поголеми во нашата репрезентација, пред вечерашната пресметка со Албанија на стадионот „Младост“ во Струмица. Натпреварот започнува од 20:45 часот, а Македонија брка втора победа по ред, најдобро од се е тоа...

Чудна комуникација: Сите мислеа дека Деле Али го „почасти“ судијата, но…. (Видео)

Победата на Англија против Словачка синоќа со 2:1, беше ставена во втор план, откако играчот на Тотенхем, Деле Али, покажа среден прст пред камерите. Многумина помислија дека англискиот репрезентативец средниот прст го покажа кон судијата Клемент Турпин, кој пред тоа...

УЕФА „удри“ по Ријека: Хрватите добија казна и суспензија на дел од трибините

УЕФА потврди дека фудбалскиот клуб Ријека од Хрватска, добива казна од 21.000 евра, и затварање на северната трибина од стадионот за претстојниот меч против АЕК од Атина. Причината поради ваквиот потег на УЕФА е поради скандирањата „Убиј Србина“ и неконтролираното...