ФУДБАЛ

Една од најбизарните замени во историјата на ЛШ: Не можеше да игра поради преголемата...

На фудбалските терени имало секакви ситуации во претходните години, но побизарно барање за замена од еден фудбалер изгледа дека досега немало, барем до синоќешниот натпревар во Истанбул. Тимо Вернер, можеби најдобриот германски напаѓач во моментов, успеа да издржи само 32...

(Видео) Глупавиот жолт картон на Лука Модриќ стана вистински хит

Реал Мадрид синоќа славеше победа на гостувањето кај Борусија Дортмунд со 1:3, но Лука Модриќ со својот потег на момент го украде шоуто. Не поради некој потег, туку поради еден од најглупавите жолти картони кои се видени во Лигата на...

Хари Кејн никој не го сфаќа сериозно, но веќе ги надмина Нејмар, Меси и...

Хари Кејн одигра одличен натпревар во првото коло од Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд на „Вембли“. Англискиот репрезентативец со два прекрасни гола беше најдобар играч на натпреварот во кој неговиот тим ги совлада „Милионерите“ со 3:1. Неколку дена пред...

(Фото/Видео) Инсиње даде гол, па му го згрешија дресот за посвета

Лоренцо Инсиње го посвети својот погодок на денешниот меч против Фејнорд на својот повреден играч, но неговите соиграчи од клупата за резерви му дадоа погрешен дрес. Аркадиуш Милик го очекува долга пауза поради новата повреда на коленото, но неговите соиграчи...

(Видео) Реал конечно го освои Дортмунд, Монако декласиран од Порто, фаворитите без проблеми

Возбудлива вечер во Лигата на шампионите каде беа видени 23 погодоци на осум натпревари. Во дербито на вечерта, Реал Мадрид успеа да слави на гостински терен кај Борусија Дортмунд со 1:3, со што „Кралевите“ ја прекинаа лошата серија на гостувањата...

Проблеми во Истанбул: Мечот помеѓу Бешикташ и РБ Лајпциг прекинат поради чудна причина

Натпреварот помеѓу турскиот шампион Бешикташ и германскиот вицепрвак РБ Лајпциг имаше краток прекин поради бизарна причина. Бешикташ пред своите навивачи на „Водафон Арена“ има предност од два гола против германскиот претставник, но натпреварот мораше да биде прекинат. Причината е навистина бизарна,...

(Видео) Eврогол на Де Брујн за водство на Манчестер Сити

Манчестер Сити дури во второто полувреме успеа да го скрши отпорот на Шахтјор Доњецк. По само две минути игра во вториот дел „Граѓаните“ успеаја да дојдат до водство, а погодокот за 1:0 беше дело на Кевин Де Брујн кој со...

(Видео) Борусија оштетена? Рамос како голман интервенираше на гол-линијата

Борусија Дортмунд и Реал Мадрид играат спектакуларен натпревар на „Сигнал Идуна Парк“ проследен со многу шанси во првото полувреме. Сепак, почетокот на натпреварот го одбележа и одбраната на Серхио Рамос во голмански стил. По еден напад на Борусија и удар од...

(Видео) Голчиште на Бејл за водство на Реал против Борусија

Реал Мадрид поведе против Борусија Дортмунд на гостински терен. По 17 минути игра „Кралскиот клуб“ успеа да дојде до предност на „Вестфален“, а голот за предност го постигна Герет Бејл на асистенција на Дани Карвахал. Карвахал испрати одличен центаршут во шестнаесетникот...

(Фото) Навивачите на Спартак Москва со јасна порака до своите фудбалери: Победете или умрете!

Навивачите на Спартак Москва приредија спектакл во Москва каде вечерва им гостува екипата на Ливерпул. Спартак и Ливерпул ја бараат првата победа во Лигата на шампионите оваа сезона, па во Москва се очекува борбен натпревар. Ливерпул е јасен фаворит, а...