ФУДБАЛ

На Перез му дојде преку глава: Четири кандидати за заменик на Карим Бензема

Францускиот интернационалец ја игра својата најлоша сезона во кариерата откако е во Реал Мадрид, миленикот на Зинедин Зидан се чини дека ја игра последната сезона во „Кралскиот клуб“ кој веќе има листа за негови можни наследници. Карим Бензема подолго време...

Се сеќавате на Гравесен? Данецот со пиштол за пеинтбол пукал на соиграчите за време...

Многумина се сеќаваат, а можеби некој и на на Данецот Томас Гравесе, своевремено фудбалер кој играше за Евертон, Реал Мадрд, Селтик и Хамбург. За искуствата со Гравесен кои ги има поминато за време на играњето во Евертон, во едно интервју...

Вилшер го напушта Арсенал, но останува во Лондон

Џек Вилшер изминатите неколку години безброј пати се поврзуваше со заминување од Арсенал, но сепак се уште е дел до екипата. Сепак, тренерот на Кристал Палас, Рои Хоџсон сака веќе од јануари да го види Вилшер во својата екипа. Тој...

Несторовски: Ако можел Лука Тони да даде 30 гола за Палермо, зошто да не...

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски дури и кога е со нашата селекција и има обврски, е интересен за италијанските медиуми. Голгетерот на Палермо на прашање на новинар дали може да се споредува со Лука Тони кој за тимот во Серија...

ВИДЕО: Ефектен автогол каков што не би постигнале ни врвни напаѓачи

За време на вчерашниот дуел од Купот на Катар, помеѓу екипите на Ал Гарафа и Катар СК беше постигнат мошне ефектен погодок. Во 25. минута фудбалерите на Ал Гарафаа започнаа еден напад, центрира во казнениот простор каде што Бразилскиот дефанзивец...

И раководството на Манчестер Јунајтед убедено дека Мурињо ќе го напушти клубот

Како што открива еминентниот „Д Сан“, директорите во Манчестер Јунајтед уште од сега се сигурни дека Мурињо веќе следното лето ќе ја напушти клупата на „црвените ѓаволи“. Иако официјалните информации говорaт дека Мурињо е посветен и одаден само на Манчестер...

Меси даде лудо ветување кое ќе треба да го исполни ако Аргентина го освои...

Првата ѕвезда во составот на Аргентина, Лионел Меси во интервју за една телевизиска станица во својата држава, дадено пред пријателските средби што следуваат, даде интересно ветување кое ќе го исполни во случај „гаучосите“ да стигната до титулата на Мундијалот. „Лео...

Во Германија на фудбалски голман му се заканува затвор поради ИСИС

Германските власти денеска подигнаа обвинение против три лица за планирање на тероризам поврзан со ИСИС, а меѓу нив е и фудбалски голмана. Станува збор за 30-годишниот Емил Кајгана од Босна и Херцеговина кој настапувал во Жељезничар, а од 2007 година...

ФОТО: Браќата Мојсови со инвестиција – отворија кафич во Кавадарци

Долгогодишниот наш фудбалски репрезентативец Даниел Мојсов, со својот брат, исто така фудбалер, Ѓорѓи Мојсов се решија за инвестиција. Изминатата вечер во родното Кавадарци свечено во работа го пуштија нивниот кафич  „Дистрикт кафе“. „Фудбалската кариера ми овозможи да посетам многу места низ...

Агуеро ги растажи навивачите на Манчестер Сити: Сака да си замине од клубот и...

Одличниот Аргентинец, Серхио Агуеро кој пред неколку дена го постигна 178 гол во дресот на Манчестер Сити и со тоа стана прв стрелец во историјата на клубот, денес ги растажи навивачите со најавите дека сака да си замине од...