ФУДБАЛ - страница 334

Ливерпул ќе ја продолжи соработката со Шмадке и по јуни!

Според извештаите од Германија, Ливерпул ги разгледува опциите за продолжување на соработката со Јорг Шмадке како спортски директор. Германскиот но...

Елези од Шкендија се сели во Локомотива Загреб

Талентираниот фудбалер на Шкендија Тетово, Дашмир Елези, си обезбеди трансфер во хрватското првенство, односно во фудбалскиот клуб Локомотива Загреб. ...

Саудијците имаат кликер: Сега прават и трансфери во нисколигашите – со посебна цел!

Се повеќе се зборува за големите трансфери кои се остваруваат во Саудиска Арабија, но освен тоа, се бараат и фудбалери кои не се така популарно. Ро...

Вистинска церемонија за Модриќ во Ријад – на секаков начин се обидуваат да дојдат до неговиот ...

Лука Модриќ е спектакуларно дочекан во Саудиска Арабија. Фудбалерите на Реал Мадрид пристигнаа во Ријад, главниот град на Саудиска Арабија, каде ќе...

Мадридска пресметка, Реал – Атлетико во првото полуфинале на шпанскиот Суперкуп

Во 40. издание на Суперкупот на Шпанија што ќе се одржи во Саудиска Арабија, утре во првото полуфинале ќе играат големите градски ривали, Реал Мадрид ...

Светот на спортот се простува од Бекенбауер, „либерото“ кој го промени фудбалот

Германецот Франц Бекенбауер, кој почина вчера на 78 -годишна возраст, може да се спореди со која било од легендарните фудбалски фигури, како играч и к...

Познати и двојките од 4. коло во ФА Купот – две квалитетни пресметки

Натпреварите од третото коло во ФА Купот се уште не се комплетирани, но се извлечени двојките за следната рунда. Возбудливо ќе биде и добри натпрев...

Жрепка во Купот на кралот: Барса доби аутсајдер, Столе оди на мегдан со пријатното изненадување

Одредени се фудбалските двојки за новата фаза од Купот на кралот во Шпанија. Откако беше комплетирана 1/16-финалната рунда во ова натпреварување, г...

Баерн Минхен во јануари приоритетот го става само на една позиција

Баерн Минхен оваа зима брка нови засилувања, посебно на позицијата дефанзивец, а пред нив имаат две алтернативни решенија. Дефанзивецот на Џенова, ...

Конте како да не може без Серија А: Има договор со Наполи?

Италијанските медиуми пишуваат дека Антонио Конте на крајот од сезоната би можел да го преземе тимот на Наполи. Конте во ноември минатата година пр...
НАЈНОВО