ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Што се смени кај Мурињо: Пред три години го избрка, сега ќе го направи...

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо со нетрпение го очекува финалето од Лигата Европа в среда за да тргне во офанзива по засилувања за идната сезона. Ако Јунајтед победи, најверојатно "црвените ѓаволи" повторно ќе го соборат светскиот трансфер рекорд бидејќи...

Луди „кнезови“: Монако одбил 120 милиони евра за Мбапе

Малку недостасувало тинејџерот на Монако, Килијан Мбапе да стане најскап фудбалер во историјата. Како што објавија денеска британските медиуми, Реал Мадрид испратил понуда за него во висина од 120 милиони евра, но Монако одбил од засега непознати причини. Ако трансферот...

Португалецот во акција: Мурињо со 35 милиони фунти тргнува по својот миленик од Челси

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира барем по едно засилување за секоја линија од тимот во пресрет на новата сезона. Како што стојат работите, за средниот ред веќе го има новиот играч. Според најавите од Англија, тоа ќе биде...

До сега само се загреваа: Милан тргнува по две клучни ѕвезди на Реал Мадрид!

Според пишувањата на некои шпански, но и италијански медиуми, Лука Модриќ ова лето би можел да го напушти Реал Мадрид и да се пресели во Милан! Разбудениот италијански џин Милан ова лето цели на неколку вистински засилувања за тимот откако...

Кинезите се сериозни, Милан се залета: На повидок и нов десен бек на „Сан...

Милан работи со полна пареа, новата управа се залета во потрагата за засилувања. Три потписи се обезбедени според информациите од Апенините и информациите на италијанските медиуми. Милан ги договори аргентинскиот стопер Матео Мусакио од Виљареал, играчот за врска Франк Кеси...

Револуција во Челси: Конте доби 233 милиони евра за засилувања, прв на списокот е...

Буџетот на Челси за засилувања во летниот преоден рок ќе изнесува 233 милиони евра, соопшти англискиот весник Телеграф. Во новата сезона, "сините" се враќаат во Лигата на шампионите и тренерот Антонио Конте инсистирал да добие добра сума за да го...

Го посакуваа во Арсенал, но на крајот овој напаѓач веројатно ќе го има Диего...

Останувањето на Диего Симеоне во Атлетикот Мадрид барем уште една сезона, како да најавува неколку квалитетни трансфери ова лето. Како прв играч кој може да пристигне во Атлетико Мадрид, се споменува името на Александер Лаказет од Лион, кој наводно се...

Лукаку се поблиску до Челзи: Барал совет од Тибо Куртоа, цената е 80 милиони...

Џанлука Ди Марцио пишува дека напаѓачот на „Карамелите“ Ромелу Лукаку е се поблиску до новиот шампион на Англија - Челзи. Челзи прави сериозен притисок со цел да го доведе Белгиецот кој е проектиран да биде замената на Диего Коста кој...

Алиоски е на цена: Македонскиот репрезентативец замена за Марез во Лестер!?

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгјан Алиоски, се повеќе добива на внимание и цена со своите игри во швајцарското првенство, па така интересот за неговиот потпис се зголемува од ден на ден како што се наближува летниот преоден рок. Алиоски игра во...

Пресврт на Олд Трафорд: Јунајтед се откажува од Хамес!?

Иако пред два дена шпанските медиуми објавија дека Хамес Родригез си оди од Реал Мадрид и дека има преддоговор со Манчестер Јунајтед, изгледа дека работите се сменија. Англискиот таблоид Сан денеска тврди Колумбиецот не е приоритет за Манчестер Јунајтед и...