ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Пол Погба со совети до Мбапе и младите таленти: Имате мозок размислете за својата...

Пол Погба знае како е да се биде најбаран фудбалер на светот, па зaтоа им понуди неколку совети на новата генерација на фудбалери околу одлуката за тоа каде да ја прoдолжат кариерата. Погба своевремено уште во времето на Алкес Фергусон...

Мурињо нема граница, го сака Хари Кејн!

Кога во прташање се желбите на Жозе Мурињо се чини нема граници. Англиските медиуми досега пишуваа за преселба на Олд трафорд на Гризман, Мопрата, Роналдо, но се чини “посебниот “ не гледа кон Мадрид туку кон Лондон. Имено португалскиот стратег...

Лампард: Челси тешко ќе најде замена за Диего Коста…

Диего Коста одигра значајна улога мината сезона во освојувањето на шампионската титула на Челси во Англија и изненандувачки е податокот дека нема да биде во преден план кај тренерот Антонио Конте во престојната сезона. Легендата на лондонскиот клуб Френк Лампард...

Пред три години беше Велбек, сега е друг: Арсенал одлучи да се засилува во...

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер планира деновиве да испрати понуда до Манчестер Јунајтед за францускиот репрезентативец Антони Марсијал. Младиот напаѓач беше голема желба на "топчиите" и пред две години, но тогаш тој од Монако одлучи да се пресели на Олд...

Новиот план на Мурињо: Роналдо не доаѓа предвид, 100 милиони фунти за ѕвездата на...

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо повеќе би сакал во своите редови да го донесе капитенот на Тотенхем и прв стрелец на Премиер лигата, Хари Кејн, отколку Кристијано Роналдо, тврди Мирор. Ѕвездата на Реал Мадрид последните две недели повторно се...

Се вжештува атмосферата: Италијанскиот гигант му го краде Перишиќ на Јунајтед!?

Додека Манчестер Јунајтед размислува дали да ја зголеми понудата за Иван Перишиќ за уште десет милиони евра, можно е хрватскиот репрезентативец да заврши на сосема друга дестинација. Неколку англиски весници денеска објавија дека се јави нов заинтересиран за потписот на...

Прв мега трансфер на „сините“: Челси за 75 милиони евра го носи играчот на...

Раководството на италијанскиот првак Јувентус дадоа дозвола за трансферот на Алекс Сандро во Челси. Бразилецот пред две години дојде меѓу "бјанконерите" од Порто за 30 милиони евра, а сега Јувентус има можност да го продаде за 75 милиони. До пред...

Некогаш беше суперѕвезда: Никој не го сака Руни, сега се знае и зашто

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни продолжува со потрагата по нов клуб ова лето, тврдат англиските медиуми. Оваа сезона тој го загуби местото во стартната постава на Јунајтед, но и капитенската лента во англиската репрезентација за која не доби повик...

Се е договорено, пристигнува второто засилување во Јунајтед!

Бразилскиот репрезентативец од редовите на Монако, Фабињо деновиве официјално ќе стане нов играч на Манчестер Јунајтед, тврдат британските медиуми. Наводно, договорено е францускиот првак да добие отштета од 50 милиони фунти, а остануваат да се договорат само деталите од договорот...

Рампа за Мурињо: Барса експресно ја отфрли понудата од Јунајтед

Актуелниот шпански вицешампион Барселона експресно ја отфрли понудата од Манчестер Јунајтед за својот фудбалер Андре Гомес. Неофицијално, премиерлигашот понудил околу 35 милиони евра, колку што Барса лани и даде на Валенсија, но трансферот го стопирал новиот тренер Ернсето Валверде кој...