ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Крај на програмата: Погба си оди од Јунајтед, Мурињо го стави на трансфер-листа

Најскапиот фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед ќе си замине од клубот по само две сезони откако за 110 милиони евра се врати на Олд Трафорд. Англиските медиуми објавија дека Жозе Мурињо го ставил на трансфер-листа и дека тој може...

Сити во голем скандал: ФИФА ќе му забрани трансфери на Гвардиола во летниот преоден...

Пеп Гвардиола најави голем шопинг во летниот преоден рок, но можно е ништо од тоа да не се случи. Причина за тоа трансферот на 15-годишниот Бенхамин Гаре од Велес Сарсфилд со кого Сити преговарал без согласност од клубот. ФИФА го...

Бомба од Манчестер: Јунајтед пред договор со најголемата ѕвезда на Јувентус

Манчестер Јунајтед е на пат да донесе големо засилување за идната сезона и со неа да тргне во напад на титулата во Премиер лигата. Станува збор за аргентинскиот интернационалец Пауло Дибала со кого, како што тврдат англиските медиуми, веќе се...

Се повторува „случајот Матиќ“: Јунајтед ја договори ѕвездата на Челси за 58 милиони фунти!

Една година по трансферот на Немања Матиќ, Манчестер Јунајтед е на пат да му "украде" уште еден фудбалер на големиот ривал Челси. Англиските медиуми попладнево објавија дека е договорен бразилскиот репрезентативец Вилијан кој е еден од омилените фудбалери на Жозе...

Бомба од Шпанија: Операцијата „Роналдо во Јунајтед“ е во полн ек

Манчестер Јунајтед повторно се враќа во игра за трансферот на Кристијано Роналдо, тврди шпанскиот Диарио Гол. Според него, раководството на клубот веќе испратило понуда до Реал Мадрид, а на самиот фудбалер му е понудена годишна плата од 30 милиони евра...

Секој ден се менуваат работите: Нови петмина фудбалери во тефтерот на Мурињо

На сите им е јасно дека Манчестер Јунајтед ќе биде мошне активен на летниот трансфер-пазар. Познато е дека Карик и Фелаини нема да бидат дел од тимот идната сезона, но најмалку петмина нови фудбалери ќе дојдат на Олд Трафорд. Англиските...

Дињ пред заминување, Барса најде нов бек во Јунајтед

Францускиот репрезентативец Лука Дињ најверојатно ќе ја напушти Барселона на крајот од сезоната, а Ернесто Валверде веќе има во игра неколку фудбалери кои би можеле да го заменат и да бидат алтернатива за Жорди Алба. Изненадувачки, прв на листата е...

Тага во Милан: Требаше да го послушаме Рајола

Раководството на Милан е во длабока тага поради одбивањето да го продаде Џанлуиџи Донарума во летниот преоден рок. Младиот голман тогаш се наоѓаше во одлична форма, за него пристигнаа еден куп богати понуди, но "росонерите" ги одбија сите и го...

Медиумските шпекулации за Роналдо и Манчестер, го натераа и Перез да се огласи

По најновите шпекулации поврзани со Роналдо и Манчестер Јунајтед кои запловија деновиве, се огласи првиот човек на Реал Мадрид, претседателот Флорентино Перез. Како многупати досега, сведоци бевме на медиумска помпа поврзана со Роналдо и Манчестер Јунајтед, но како што беше...

Пеколниот план на Јунајтед: На Олд Трафорд доаѓаат тројца фудбалери за 175 милиони евра

Сезонава нема добро да заврши за Манчестер Јунајтед, дури и да го освои трофејот во ФА Купот. За летово се најавени заминувања на дури осуммина фудбалери, а клубот веќе подготвува тројца нови играчи за кои ќе плати 175 милиони евра....