ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Наполи дециден и со шокантна цифра за трансферот на Колибалу

Дефанзивецот на Наполи, црномурестиот Колибали е на цена во Европа, а доколку замине ова лето, клубот од Неапол најави дека би го продале само под рекордна сума за еден дефанзивен трансфер. Како што известува Rai Uno, на вчерашната средба-состанок во...

Атлетико Мадрид не мисли да го пушти Облак

По освојувањето на Лига Европа на УЕФА Атлетико Мадрид останува во центарот на вниманието особено што нивниот голман Јан Облак е мета на неколку клубови. Словенечкиот голман има откупна клаузула од 100 милиони евра, а најзаинтересирани се премиерлигашите Арсенал...

Десен бек од Шпанија: Мурињо тргнува по играчот на Атлетико

Летниот преоден рок во Англија почнува утре, а веќе одмана почнаа шпекулации за можни блокбастери во Премиер лигата. Најактивен се очекува да биде Манчестер Јунајтед кој планира реконструкција на тимот, па не е чудо што секојдневно фудбалери се поврзуваат со...

Нејмар конечно се огласи за трансфери шпекулациите со Реал и Јунајтед!

Бразилскиот ас Нејмар, ја освои наградата за најдобар играч во франциското првенство, но тој немилосрдно деновиве е трансфер шпекулација на сите весници во Европа. Тој сам потенцираше дека се уште е рано да се зборува за трансфери, бидејки знаат медиумите...

Реал не се откажува: Нејмар ја користи истата финта како на Барселона

Бразилскиот репрезентативец Нејмар веројатно ќе биде приказна на летото без разлика дали ќе одлучи да си замине од Париз или не. За него е заинтересиран Реал Мадрид кој бара нова ѕвезда на тимот, но и можност да и го „истрие“...

Сега и Марка тврди: Започна операцијата „Нејмар“ – очекувајте нов апсолутен трансфер рекорд

Медиумскиот гигант во Шпанија, Марка, кое е неофицијално „гласило“ на Реал Мадрид, објави дека стартувала операцијата „Нејмар“ со која бразилскиот играч треба да заврши во редовите на Реал Мадрид. Мадриѓаните тврдат дека Нејмар не сака повеќе да игра за ПСЖ...

Реал, сепак, не му верува на својот голман: Навас ќе добие конкуренција, можеби и...

Костариканскиот репрезентативец Кејлор Навас би можел да го напушти Реал Мадрид на крајот од сезоната ако европскиот првак успее во својата намера. Медиумите во Шпанија денеска објавија дека „кралскиот клуб“ испратил конкретна понуда до Рома за голманот на овој тим...

Кавани на мета на Челзи

Премиелигашот Челзи, кој сеуште се бори за место во Лигата на шампионите се подготува и за новата сезона. Според италијанските медиуми Единсон Кавани е можната опција за нападот на Челзи Се поизвесно е дека напаѓачот Алваро Мората ќе си замине...

Суарес откри: Барса ја договори првата трансфер-бомба!

Откако веќе ја обезбеди двојната круна, а до крајот на сезоната, од важните натпревар, остана само Ел Класико, Барселона тргна по засилувања со кои догодина ќе атакува и на трофејот во Лигата на шампионите. Иако одамна се зборува, Луис Суарес...

Баерн ќе тргне по Дибала

Шампионот на Германија Баерн за новата сезона подготвува промена на трансфер политиката односно се подготува да потроши поголема сума пари за засилување. Прва цел на новиот тренер Нико Ковач (ќе почне со работа од новата сезона) е играчот на Јувентус...