ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Мората сака да се врати назад во Торино, Реал му нуди размена на Јуве...

Тешко дека размената би можела да се случи, но и понатаму е актуелно враќањето на Шпанецот во Торино. Алваро Мората е наводно незадоволен во Реал Мадрид, не е невозможно да се врати во Јувентус. „Кориере дело Спорт“ пишува дека е...

Трансфер „бомба“ во најава: Јувентус и Арсенал ги разменуваат Алексис Санчез и Миралем Пјаниќ

Британските медиуми, но и дел од италијанските најавуваат спектакуларна размена на релација Лондон - Торино. Познато е дека Јувентус е исклучително заинтересиран за Алексис Санчез, кој пак, не сака да го продолжи договорот со Арсенал бидејќи не ги прифаќа новите...

Италијанците не чекаат премногу: Официјализирани три трансфери во Јувентус, Наполи и Торино

Преодниот рок започна, а три екипи од Серија А веќе ги доведоа своите први засилувања. Торино и тренерот Синиша Михајловиќ ја продолжија традицијата и доведоа ново офанзивно засилување од Рома. По Адем Љајиќ и Јаго Фалке, во редовите на „Биковите“...

Нова мета – Реал Мадрид дава 60 милиони за „бомба“ од Премиер лигата!

Ново име на листата потенцијални „галактикоси“. Откако се споменуваше дека следното најголемо засилување ќе биде Пјер Емерик Обамејанг, Реал Мадрид би можел да доведе уште еден „галактикос“ и тоа од Премиер лигата. Според информациите на англиски „Мирор“, Флорентино Перез е воодушевен...

И Челзи се вклучува во трката за стоперот заедно со Сити, Јунајтед и Ливерпул

Антонио Конте е свесен дека му е и тоа како потребно засилување во последната линија од тимот. Според информациите на англиските медиуми, Челзи е подготвен да плати 60 милиони евра за Вирџил ван Дајк од Саутемптон. „Дејли Експрес“ тврди дека Антонио...

Таткото на Хамес Родригез ги расчисти дилемите околу иднината на кариерата на својот син

Најголемата трансфер сага во моментов добива нов епилог. Доста полемики се подигнаа околу иднината на Хамес Родригез, па колумбиските медиуми дури објавија и дека тој неодамна ја посетил британската амбасада во својата земја со цел да извади виза за во...

Верати заминува од ПСЖ: Два великани во игра за италијанската ѕвезда

Италијанскиот играч за врска Марко Верати речиси сосема извесно ќе го напушти ПСЖ на крајот од оваа сезона. Според наводите на „Кориере дело Спорт“, одличниот 24-годишен играч за врска е на излезни врати од „Паркот на принцовите“ и речиси сигурно...

Шпанците тврдат: Меси го доведува својот наследник на „Камп Ноу“

Започнува нова трка за еден од најпосакуваните фудбалери на денешницата. „Ел Мундо Депортиво“ тврди дека Барселона повторно ќе тргне по одличниот напаѓач на Јувентус Пауло Дибала и ќе се обиде да го доведе во своите редови. Момчето кое го сметаат за...

Медиумите од Каталонија тврдат: Барселона до крајот на неделата завршува два големи трансфери?

Каталонците во следните денови конечно би можеле да ги решат двата најголеми проблеми во тимот. Според пишувањата на каталонски „Спорт“, Дарио Срна оваа недела би можел да го заврши долгонајавуваниот трансфер во Барселона. Според овој извор, Барселона сака да го реши...

Официјално: Го имаме првиот огромен и најлуд трансфер во новата година!

Ниту Јувентус, ниту Шангај. Досегашниот фудбалер на Зенит Аксел Витсел отпатува во Кина на финални преговори, но не со екипата на Шангај СИПГ туку со екипата на Тианјин. Витсел не можеше да одолее на милионите од Кина и отсега годишно ќе...