ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Му го исполнува ветувањето на Погба: Јунајтед му нуди се на Гризман, од лето...

Францускиот напаѓач му дал збор на соиграчот од репрезентацијата, Јунајтед ќе има пеколен тандем. Антоан Гризман е голема желба на Жозе Мурињо, но и Манчестер Јунајтед е голема желба на напаѓачот од Атлетико Мадрид. Според пишувањата на англиските медиуми, Гризман му...

По 10 години и 11 трофеи го напушти Челзи и замина по кинеските милиони

Џон Оби Микел по цела една деценија го напушти Челзи и кариерата ќе ја продолжи во кинески Тианјин. Челзи го доведе од норвешки Лин по голема борба со Манчестер Јунајтед и за лондонскиот клуб одигра речиси 400 натпревари. Меѓутоа, со...

Ница добива супер тандем: На Балотели му пристигнува топ засилување од Манчестер

Најпријатното изненадување во францускиот фудбал оваа сезона, екипата на Ница, нема намера да се откаже од борбата за трофеите. Ја издржаа полусезоната на чело на Лига 1, имаат амбиции да го понесат трофејот и да го повторат подвигот на Монпелје...

Соиграчите се убедени, Алексис Санчез ја загуби довербата во тимот и го напушта Арсенал...

Англиските медиуми тврдат дека на Чилеанецот му е дојдено преку глава, дека ја загубил довербата во тимот и клубот и дека ќе направи се за да си замине од Арсенал. Сцените по ремито со Борнмаут јасно го покажуваат незадоволството на...

Јувентус му нуди трампа на Милан, Евра повторно ќе игра во Јунајтед!?

Легендарниот Французин би го затворил кругот, двата најголеми италијански клубови се обидуваат да се договорат околу размената... Никој не е креативен како кога станува збор за Италијанците. Парите не се проблем, бидејќи нив во главно ги нема, а Јувентус се...

Реал нуди богатство и Мората за ѕвездата на Јувентус, „Старата дама“ ги бара Модриќ...

Откако пред две недели од соблекувалната на Јувентус протече информација дека Пауло Дибала е незадоволен во Торино со фактот дека не е во прв план, на фудбалскиот пазар настана вистинска хистерија за Аргентинецот. Дибала веќе некое време одбива да ја...

Јуве за играчот на ПСЖ нуди 80 милиони евра, ако пропадне тој трансфер, се...

Јувентус наводно е подготвен да му исплати на ПСЖ 80 милиони евра во јуни за Марко Верати. Младиот играч за врска на италијанската репрезентација е деклариран навивач на „Старата дама“, која сака да додаде уште еден врвен играч во...

Гвардиола е бесен: За ново засилување нуди дури двајца добри играчи за врска

Гвардиола по победата од 2:1 над Барнли беше видно лут и не уживаше одговарајќи на прашањата за третиот црвен картон на Фернандињо оваа сезона. Новото засилување Габриел Жезус ќе ги засили редовите на Сити во зимскиот преоден рок, но неговото...

Списокот на Мурињо: Двајца ветерани, две ѕвезди од Примера и десниот бек на Португалија

Манчестер Јунајтед има планови за следните година дена кога станува збор за купувањата, останува да се види кој ќе пристигне во јануарскиот преоден рок. Преодниот рок започна, англиските клубови наголемо склопуваат трансфери и потпишуваат богати договори со фудбалерите, а се...

Потврдено: Евертон и Челзи ја качија цената, Ван Дајк станува најскап на светот!

Парите кои летоска беа наменети за Леонардо Бонучи ќе заминат на друга дестинација. Челзи одлучи, ќе понуди околу 70.000.000 евра за Вирџил Ван Дајк. Вчера Евертон ја отвори „аукцијата“ со 60 милиони евра, по што е јасно дека Саутемптон нема...