ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Љоренте сака да се пресели во Челзи, но има еден услов

Фернандо Љоренте се споменува како фудбалер кој би можел да го облече дресот на Челзи во овој преоден рок, останува да се види дали ќе се остварат најавите. Фудбалерот на Свонси, Фернандо Љоренте, се наоѓа на мета на Антонио Конте...

Барселона тргна во акција: 60 милиони фунти за еден од најдобрите играчи во Премиер...

Филипе Кутињо се уште се опоравува од незгодната повреда и не е во состојба да му помогне на Ливерпул на теренот. Барселона изрази интерес за еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата, а и Нејмар ги вмеша прстите обидувајќи се...

Арсенал го доведе првото засилување во јануарскиот преоден рок

„Топџиите“ го доведоа првиот фудбалер во зимскиот преоден рок кој ќе треба да биде замена за Казорла и Елнени. Екипата на Арсенал од денеска е зголемена за уште еден член, а тоа е Јон Торал. Станува збор за 21-годишниот играч за...

Баерн сака да тргува со Реал: На Зидан му го нудат совршеното засилување

Реал Мадрид нема да доведува новајлии во овој преоден рок, но следното лето би можел да добие засилување од Баерн. Ако го прифати тоа... Шпанските извори од фудбалскиот пазар откриваат дека „Кралскиот клуб“ добил понуда да го ангажира Хави Мартинез....

Сампдорија се ценка со Ријека, Башакшехир го „краде“ Ристовски

Македонскиот репрезентативец од редовите на Ријека е интересен на зимскиот трансфер пазар, а за него започнува вистинска трка. Како најсериозен кандидат за неговиот потпис во пресрет на започнувањето на преодниот рок се споменуваше Сампдорија, но клубот од Џенова одлучи да...

Мурињо ја засилува одбраната со играч од Серија А од дури 60 милиони евра

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо во зимскиот преоден рок сака дополнително да ја засили одбраната, а дефанзивецот на Рома Костас Манолас е прв на листата на желби. Англичаните за 25-годишниот грчки репрезентативец подготвиле понуда од околу 60 милиони евра...

„Најталентираниот светски фудбалер“ го напушти Реал: Одегард има нов клуб

Талентираниот норвешки фудбалер Мартин Одегард конечно пронајде нов клуб во кој ќе настапува како позајмен играч од Реал Мадрид. Како што е официјално потврдено на сајтот на Херенвен, Одегард денеска ќе биде официјално претставен како ново засилување на овој холандски...

Целосна реконструкција во Барселона: Си заминуваат Ракитиќ и Нејмар, доаѓа еден од најдобрите играчи...

Во Барселона се запали алармот. Каталонците бележат лоши резултати и веќе имаат сериозно заостанување во Ла Лига зад Реал Мадрид, а во моментов се на третото место со еден бод помалку од Севиља, а од позадина сериозно се заканува...

Уште едно големо име заминува во Кина: Поранешниот играч на Рома, Реал Мадрид и...

Последните месеци малкумина беа тие кои можеа да одолеат на „безобразните“ кинески понуди и на силните милиони кои летаат на сите страни. А Антонио Касано изгледа дека нема намера да ја испушти животната шанса да заработи огромна сума на...

Мурињо го повика својот суперагент во помош: Три имиња на списокот

Менаџерот на Манчестер Јунајтед се потпира на својот човек од доверба, бара засилувања, но нема да му биде лесно во јануари. Англиските медиуми пишуваа дека Мурињо не се откажал од доведување на еден стопер, но наместо Линделоф, бара некој поискусен,...