ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Готово е: Барселона конечно го доби наследникот на Нејмар!

Усман Дембеле станува вториот најскап играч во историјата на фудбалот. Останува само уште „Билд“ од угледните светски медиуми, но јасно е дека Усман Дембеле е нов фудбалер на Барселона. По неколкуте недели неизвесност, штрајкот на овој фудбалер и исфрлањето од...

Хамес им го отстапија на Баерн, па сега ќе Реал ќе им бара фудбалер...

Според извештаите од Шпанија, Реал Мадрид се интересира за дефанзивецот на Баерн Минхен, Жером Боатенг, играч кој претходно се поврзуваше и со трансфер во Премиер лигата. Познатиот „Don Balon“, сега пишува дека Зидан му фрлил околу на овој дефанзивец, со...

Барселона и Кутињо – премногу контрадикторности: Каталонците имаат три опции како План Б

Почнаа да одбројуваат последните 48 часа од преодниот рок, Барселона има се помалку време, а до крајот ќе биде вистинско лудило. Вчера и денес има доста различни и контрадикторни информации околу статусот на Филипе Кутињо и неговиот трансфер во Барселона. Според...

Готово: Алексис Санчез побара трансфер и најави луда трка за крајот од преодниот рок

Во последните четири дена од преодниот рок ќе следува вистинско фудбалско лудило и тоа во стил како што само премиерлигашите знаат. Алексис Санчез испратил официјално барање до челниците на Арсенал дека сака да го напушти клубот до крајот на преодниот...

Готово е: Алексис Санчез се сели во Сити

Чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчес повторно ќе работи со Пеп Гвардиола, тврди Марка. Преговорите за него, наводно, се завршени и тој следниве денови ќе биде претставен на Ел Итихад. Неговиот договор со Арсенал истекува на крајот од сезонава и "топчиите" беа...

Паулињо на пат кон Барселона, само Тотенхем остана со кратки ракави (Фото)

Многумина не веруваа дека Каталонците ќе го доведат Паулињо во своите редови, но тој е на пат за Барселона и во понеделник ќе биде претставен на Камп Ноу. Пред две години Паулињо го напушти Тотенхем за 12 милиони евра, но...

Ливерпул ја негираше лагата која Барселона ја сервирала во медиумите

Барселона денеска го обвини Ливерпул дека наводно барале сума од 200 милиони евра за трансферот на Филипе Кутињо, и дека тие биле услови кои никако неможеле да ги прифатат. Европа знае дека Барселона и нивната последна понуда до Ливерпул за...

Не завршила зимата, а Барса веќе го обезбеди првото летно засилување

Лидерот во шпанското првенство Барселона во јануарскиот преоден рок донесе две засилувања - Фелипе Кутињо и Јери Мина, но веќе работи и на идната сезона. Каталонските медиуми објавија дека веќе е договорен трансферот на 21-годишен Бразилец, Артур Мело кој со...

Ја „намирисаа“ шансата за одмазда: Барса го „краде“ бисерот на ПСЖ

ПСЖ го украде Нејмар од Барселона (иако за тоа плати доста добро), а Каталонците ќе се обидат да се „одмаздат“ со кражба на 17-годишниот Јасин Адли. Јасно е дека двајцата играчи се далеку од приближно исто ниво, но не е...

Вистински среќлии: За НУЛА евра добија две ѕвезди, Диего Коста доаѓа во Лас Палмас

Во Мадрид смислија одличен план како да ја заобиколат забраната од ФИФА за регистрација на нови фудбалери. Им успеа со Витоло, па испробаниот рецепт ќе го повторат и со Диего Коста, додека Лас Палмас, како огромни среќлии, до јануари...