ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Готово е: Манчестер Сити ја објави иднината на Меси!

Манчестер Сити последните денови крена прав во Европа со најавата за откуп на клаузулата на Лионел Меси во висина од 300 милиони евра. Премиерлигашот се закануваше играчки да ја дотолчи Барса по трансферот на Нејмар бидејќи во таков случај каталонскиот...

„Бомба“ од Каталонија: Барселона ја договори ѕвездата на Челси!

Барселона планира брзо да ги потроши парите што ги заработи од Нејмар и за таа цел веќе тргна во акција. Англиските медиуми тврдат дека првото големо засилување е договорено. Станува збор за најдобриот играч на Челси, Еден Азар со кого...

Конфузно утро во Каталонија: Добредојде Анхел Ди Мариа… (Фото)

Tвитер профилот на Барселона ноќеска беше под сериозен напад на група неидентификувани хакери, кои направија тотална конфузија на социјалните мрежи. Профилот на Барселона во доцните часови ноќеска, го објави трансферот на Анхел Ди Мариа, што беше тотално конфузно за сите...

Откриено: Реал прифатил понуда за Бејл и сакал да направи шокантен трансфер на последниот...

Реал Мадрид бил во комбинација за две шокантни „бомби“ во последен час, но работите не излегле како што планирале. Далеку од тоа дека Реал Мадрид не сакал да биде активен на трансфер пазарот и да доведе нова мега ѕвезда во...

Мурињо ја чува трансфер „бомбата“ за крај: Експлозија вредна 100 милиони евра!

Навивачите на Манчестер Јунајтед имаат причина да бидат среќни и задоволни на почетокот од новата сезона. Избраниците на Жозе Мурињо имаат три победи по првите три кола во Премиер лигата без ниту еден примен гол во својата мрежа, а она...

Погба како Нејмар: Навивачите на Арсенал и Сити ќе го замразат Французинот зашто им...

Арсенал се соочува со големи турбуленции во последниот период. Играчите се незадоволни и сакаат да си одат, клубот загуби двапати на првите три натпревари од Премиер лигата, вклучително и дебаклот од Ливерпул со 4:0. Алекс Окслејд Чемберлејн упорно не сакаше...

Бомба на каталонскиот „Sport“ – 200 милионската замена за Нејмар во Барселона (Фото)

Барселона практично полека се простува од услугите на Нејмар, а паралелно со тоа, бара и негова достојна замена за новата сезона. Каталонскиот весник „Sport“ денеска носи ексклузива, во која стои дека во Барселона решиле дека достојна замена за Нејмар, ќе...

Сега не се хакери: Пукна првата трансфер „бомба“ на Барселона!

Изгледа дека е завршено. По невкусната шега, реалноста сепак измами насмевка на лицата на навивачите на Барселона. Синоќа Барселона ја дочека мала непријатност, откако еден хакерски напад најпрво предизвика лавина од воодушевување кај навивачите. Сепак, подоцна беа разочарани, откако клубот...

Ќе биде интересно до крајот: Челси ја подготвува одмаздата за Јунајтед!

До крајот на летниот преоден рок, Челси ќе се обиде во своите редови да го донесе велшкиот репрезентативец Герет Бејл, тврдат англиските медиуми. За неговиот трансфер веќе се подготвени 100 милиони евра и тој ќе биде главна цел на "сините"...

Ќе има бура во Барселона: Валверде го најави „големиот трансфер?“

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, им даде на навивачите доза на оптимизам, дека до крајот на трансфер периодот, ќе се случи еден голем трансфер. Барселона вчера победи рутински на гостувањето кај Алавес, со два гола на Меси, но уште порадосна...