ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

ФУДБАЛ / ТРАНСФЕРИ

Еден или три: Барса има „План Б“ ако пропадне работата со Гризман

Иако постојано се зборува дека Барселона е договорена со Антоан Гризман и дека Французинот наскоро официјално ќе стане играч на клубот од Камп Ноу, "каталонците" се подготвени и на друго сценарио. Тоа вклучува ангажман на тројца фудбалери за вкупна вредност...

Се знае првото засилување на Анчелоти – доаѓа од Реал!?

Новиот тренер на Наполи, Карло Анчелоти веднаш ја почна потрагата по засилувања со кои ќе се обиде идната сезона да ја прекине доминацијата на Јувентус во домашното првенство. Според италијанските медиуми, станува збор за неговиот добар познаник од деновите во...

Манџукиќ на пат за „Олд Трафорд“ ?

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо има за цел во овој преоден рок да ја зголеми конкуренцијата во нападот со ангажирање на мари Манџукиќ од Јувентус и Марко Арнаутовиќ од Вест Хем. Овие вести ги пренесува Скај Спорт Италија. За...

Срна нов играч на грчки ПАОК

Хрватскиот фудбалер Дарио Срна по 15 години минати во украински Шахтјор во новата сезона ќе биде дел од грчкиот тим ПАОК. Оваа вест ја потврди спортсиот директор Лубош Михел. Срна потпиша едногодишен договор во висина од 500.000 евра. Како играч на...

ФОТО: Иниеста срамежливо го открива својот нов клуб

Ветеранот Андрес Иниеста, пред само неколку дена се збогуваше со Барселона, а веќе утре веќе може да стапи на нова должност. Тој најави дека не се повлекува, однсно дека ќе го менува клубот, само не се знаеше за кој станува...

Јунајтед го договори првото засилување, презентацијата пред Мундијалот

Манчестер Јунајтед го договорил првото летно засилување, тврдат британските медиуми. Станува збор за бразилскиот репрезентативец Фред кој доаѓа од Шахтјор иако има договор со клубот до 2023 година. Презентацијата се очекува да се одржи на почетокот од јуни, односно пред...

Анчелоти во Неапол, Сари во Лондон ?

Се поизвесно е дека тимот на Наполи има големи амбиции да ја прекине шампионската серија на Јувентус во Серија А. За таа цел тие подготвуваат трансфер бомба, како што пренесува Кориере дело Спорт. Трофејниот тренер веќе договорил двегодишна соработка со...

Првата љубов не се заборава: Мурињо пак тропа на „Бернабе“ за својот омилен играч

Тотална реконструкција го очекува Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок, а Жозе Мурињо ќе се обиде да донесе дел од своите омилени фудбалери. Меѓу нив и Рафаел Варан за кого се распрашува уште откако си замина од Реал. Познато е...

Почнува реконструкцијата: Познат е вториот фудбалер што си оди од Барса

Барселона ја очекува бурен летен трансфер-период, но не во поглед на ангажирање нови фудбалери, туку на заминување на дел од играчкиот кадар. Ел Мундо депортиво денеска објавува дека е познат вториот фудбалер кој си заминува од Камп Ноу по Андрес...

Челси ја подготви листата за засилувања, на неа и ѕвездата на Јунајтед

Антониот Конте речиси сигурно ќе го напушти Челси на крајот од сезоната и финалето од ФА Купот против Манчестер Јунајтед ќе биде негов последен натпревар на клупата на лондонскиот клуб. Раководството веќе е во потрага по негов наследник и последните...