ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / СВЕТ

ФУДБАЛ / СВЕТ

Одлични вести за Аргентина: Најдобриот пријател на Меси ќе игра на Мундијалот!

Аргентинската репрезентација со сите сили ќе се обиде да дојде до првата светска титула по пауза од 32 години. Иако последните резултати не се импресивни, поради Меси "гаучосите" влегуваат во најтесниот круг на фаворити за трофејот. Добра вест за нив...

Кој ќе биде светски шампион? – Англија!!!

Од 1966 година англиската репрезентација чека на титула на еден Мундијал. Единствената досега ја освои на контроверзен начин на домашен терен пред повеќе од половина век. Најзагреаните навивачи на Островот се повикуваат на една традиција поврзана со Пеп Гвардиола и...

Ди Бјаџо нема долго да се задржи: Италијанците го најдоа новиот селектор

Актуелниот предводник на италијанската репрезентација Луиџи ди Бјаџо нема долго да се задржи на својата позиција. Досега со селекторската функција се поврзуваа многу имиња, од Карло Анчелоти, преку Клаудио Раниери, до Антонио Конте. На крајот, како што тврдат италијанските медиуми,...

Голманот на Шведска ќе го предизвика Ибра: Па што ќе ни е тој на...

Навивачите на Шведска повторно го посакуваат Ибрахимовиќ назад во репрезентацијата пред Мундијалот во Русија ова лето, но сепак, во репрезентацијата постојат различни мислења. Еден од оние кои смета дека враќањето на Ибра во тимот ќе ја разниша самодовербата на репрезентативците...

Мундијалот го доби ВАР но со себе носи и новина за присутните навивачи на...

Предлогот за Мундијалот е прифатен, ВАР ќе биде дел од Светското првенство во Русија ова лето, но сигурно тоа ќе биде атрактивно и за публиката на стадионите. ВАР прв пат ќе биде користен на еден Мундијал, но и покрај критиките...

Пет години подоцна откриено: До каде одела омразата на Мурињо кон Касиљас…

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо го навести крајот на Икер Касиљас во Реал Мадрид. Легендарниот голман речиси деценија ипол беше на голот на Реал, но во втората сезона од престојот на Мурињо почна да го губи местото во стартниот тим. Тоа...

Англија свесна дека нема што да бара во Русија: Којзнае кога последен пат сме...

Во Бразил не победија никого. Во Франција го победија само Велс, па веќе на првиот чекор од елиминационата фаза се сопнаа со Исланд. Доволно предупредување за Англичаните да бидат внимателни во прогнозите пред Светскотопрвенство во Русија, со оглед на...

(ВИДЕО) Роналдо: Многумина мислат дека не ми се допаѓа Аргентина, но ја сакам премногу!

Суперѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо емитуваше видео во живо на Инстаграм во вторникот. Португалецот се снимаше со својата девојка и мајка на двете негови ќерки, Џорџина Родригез. На помалку од два месеци пред Светското првенство кое се игра во...

(ВИДЕО) Не е сокер туку фудбал: Ибра издоминира со најлудите изјави во најпознатото американско...

Фудбалскиот суперстар Златан Ибрахимовиќ има големо его, во тоа нема никаков сомнеж. Едноставно никого не остава рамнодушен, но исто така не е паметно да му противречите, дури и ако сте славниот водител Џими Кимел. Кимел се обидуваше да му објасни...

ВИДЕО: Лудница на Маракана – 50.000 навивачи на тренинг направија спектакл

Со еден збор вистинска лудница. Навивачите на Фламенго направија вистински спектакл на тренинг, а како ли ќе биде на самиот меч, може да си замислите. https://www.youtube.com/watch?v=FVinsguylbQ Имено, во пресрет на мечот од Копа Либертадорес помеѓу Фламенго и Санта Феа од Колумбија,...