ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / МАКЕДОНИЈА

ФУДБАЛ / МАКЕДОНИЈА

Директорот и тренерот на Брегалница поради навреди кон ФФМ и службените лица дадени на...

Спортскиот директор на Брегалница Штип, Елмир Мандак и тренерот на голманите во клубот, Александар Митрев се предадени на Дисциплинска Комисија од страна на ФФМ. Причина за ова е насилчничкото однесувања кон службените лица на мечот помеѓу Беласица и Брегалница. Мандак и...

Брегалница Штип со жестоки обвинувања: Мечот беше режиран и наместен по наредба на луѓе...

Ниту неколку дена по одигрување на дерби дуелот од последното коло во ВМФЛ Исток помеѓу Беласица и Брегалница, не стивнуваат реакциите од таборот на екипата од Штип. Брегалница откако одигра 1-1 извиси за местото кое води во бараж средбата за...

Македонија У_21 без Милевски во Азербејџан

Фудбалската репрезентацијата на Македонија до 21 година на двата пријателски дуели со Азербејџан во Баку ќе биде без досегашниот селектор Благоја Милевски. Како што е познато неговиот договор му истекува до крајот на месецот и тој од јуни месец...

Македонец ќе биде првото засилување за шампионот на Босна и Херцеговина

Екипата на Зрињски е новиот фудбалски шампиона на Босна и Херцеговина, а откако ја прославија титулата, веднаш во тамошните медиуми тргнаа информации за можни засилувања. Со тимот од Мостар се поврзува нашиот интернационалец, Томе Китановски кој по крајот на сезоната...

Беџети: Ние како Шкендија ги сакаме кај нас најдобрите албански фудбалери

Екипата на Шкендија е новиот фудбалски шампион на Македонија, а тоа беше причината претседателот на тетовските „црвено-црни“, Висар Беџети да даде интервју за албанската телевизија „Суперспорт“. Меѓу другото Беџети истакна дека прва цел на клубо е да се задржат сите...

ВИДЕО: Го препливаа Вардар, па прославија титула со „We are the champions!“

Шкендија од Тетово и официјално е крунисана во нов шампион во првата македонска фудбалска лига. Фудбалерите на Шкендија ја прославија титулата во присуство на нивниот сопственик Дестани. За комплетно перфектна сезона и најуспешна во клубот, Шкендија сега е насочена кон Купот...

Работнички ја доби трката за Европа со Силекс, Победа ќе игра бараж за опстанок,...

Возбудливо беше во последното коло од Првата македонска фудбалска лига, во кое се очекуваше да се решат уште некои прашања околу конечниот поредок. Така, Силекс чекаше кикс на ривалите со цел да се избори за излез во Европа. Тие славеа...

(ВИДЕО) Нов гол на Пандев, но Џенова не избегна пораз од Торино

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, постигна нов гол за екипата на Џенова сезонава. Џенова во последниот натпревар од сезоната го пречека тимот на Торино на домашен терен и загуби со 1:2, а единствениот гол на домашната екипа беше...

Од Брегалница „грмат“ на судиите: Ова е срам за фудбалот во Македонија, не можеме...

Екипата на Брегалница од Штип ремизираше на гостувањето кај Беласица со 1:1 и со тоа ја испушти шансата за да игра во баражот за влез во Првата фудбалска лига на Македонија. На нивно место, поради подобра гол-разлика, во баражот ќе...

Финале на преговорите: Јаневски поставил свои услови за да ја преземе ЦСКА

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски вчера имал двочасовна средба со сопственикот на ЦСКА Софија, Гриша Ганчев, соопштија бугарските медиуми. Се очекуваше на неа да биде постигнат конечен договор за евентуалниот ангажман на искусниот стручњак, но тој од своја страна поставил...