ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / МАКЕДОНИЈА

ФУДБАЛ / МАКЕДОНИЈА

Јовановски: Пелистер е минато, сега размислуваме за Вардар!

Работнички во последното првенствено коло оствари сигурна победа против Пелистер со 4:0, но како што рекоа од таборот на „Романтичарите“, нема многу време за анализи и пофалби, бидејки сега им следува нов предизвик. Сега имаат меч во ПМФЛ против екипата...

Жален Вардар – поразен и од Победа, Академија Пандев конечно победи

Попладнево се одигра и комплетира 29. коло во ПМФЛ кое го одбележа новиот неочекуван пораз на шампионот Вардар. „Црвено-црните“ беа повторно посрамени откако во Струмица славеш Победа со резултат од 2-0. Стрелци за клубот од Прилеп беа Гешовски и Дановски. Конечно,...

ВИДЕО: Страшен голгетерски тандем – Ето отвори, а Јаховиќ потврди за победа на...

Македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ во тандем со славниот напаѓач Самуел Ето продолжуваат немилосрдо да ги решетат противничките мрежу. Денес, Коњаспор славеше над Кашимпаша со 2-0 откако во 11. минута Ето погоди за 1-0, а печат на победат во 86. минута...

Вујадин Станојковиќ: Бев на чекор од Реал Мадрид, немав шанси како шпиц покрај Дарко...

Вујадин Станојковиќ, некогашниот десен бек на Вардар, Партизан, шведските Дегерфорш и Трелеборг, како и на репрезентациите на Југославија и Македонија, како и селектор на најталентираната фудбалска репрезентација на нашата држава, онаа до 19 години, даде интересно интервју за српски...

ХАОС во Вардар: Физичка пресметка на тренинг помеѓу Грнчаров и Барсегјан

Како што информира порталот „инфоспорт.мк“, на денешниот тренинг на актуелниот шампион Вардар дошло до физичка пресметка помеѓу капитенот на екипата Бобан Грнчаров и Тигран Барсегјан. Истиот извор наведува дека атмосферата пред и за време на тренингот била тензична, а кулминирала...

Македонец е прва трансфер цел на Партизан

Српски Партизан игра очајна сезона и многу веројатно е дека ќе ја загуби титулата во домашното првенство. Особено и тоа како порозен дел во екипата е одбраната,а доказ за тоа е што на првиот полуфинален натпревар од Купот на Србија,...

Работнички остана без еден од најдобрите – Велинов си замина

Екипата на Работнички и покрај тоа што го промени тренерот, па на место на Станковски пристигна Јовановски, се уште се мачи да ја пронајде посакувната форма. Како што дознаваме, денес од клубот неочекувано си заминал еден од најдобрите фудбалери, Стојанче...

И Николов удри по Шкендија: Покажавте дека сте мал клуб кој нема историја

Откако Филип Гачевски го осуди вандалското однесување на Шкендија, со жестока реакција се јави уше еден вардарец, веќе поранешен. Бобан Николов кој зимава замина во Видеотон имаше и тоа што да каже: „Кога шкендија ќе направи барем малку од тоа што...

Гачевски: Муслиу засрами се што играш за Македонија, но Господ е голем!

Голманот на акутелниот македонски првак, Филип Гачевски по пат на социјалните медиуми се огласи за недоличното однесување на Шкендија, а особен акцент стави за еден фудбалер, поранешниот вардарец Висар Муслиу. „Те гледам на инстаграм ставаш видео Вардар, Вардар, пу*и ми...

Видео+Фото: Шкендија на бод од титула, но тие веќе слават во соблекувални – дури...

Сигурно дека силно ќе одекне шампионската титула која Шкендија е на пат да ја освои во ПМФЛ, пред се уште актуелниот шампион Вардар. По денешниот пораз на Вардар, во соблекувалните на Шкендија се славеше на големо со песната „Champione, Champione,...