ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Рибери во проблеми поради исмевањето на судиите по реваншот со Реал

Франк Рибери тешко го поднесе поразот од Реал Мадрид во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Францускиот фудбалер за поразот и испаѓањето ги обвини судиите од Унгарија на чело со Виктор Кашаи, а неговите одлуки ги исмеваше преку социјалната мрежа „Инстаграм“. „Една...

Буфон: Да ми кажеше некој дека нема да примам гол на „Камп Ноу“…

На Џиџи Буфон му успеа она што за последен пат му успеало на Мануел Нојер пред четири години. Не прими гол на „Камп Ноу“ против Барселона во натпревар од Лигата на шампионите. Јувентус сега е во полуфиналето од ЛШ, а...

Бонучи со порака до ривалите: Плашете се од Јувентус!

Одбраната на Јувентус беше маестрална на „Камп Ноу“, и покажа што значи дефанзивна уметност против најубиствениот напад на светот. Едноставно впечатокот е дека да се играше и уште два дена, одбраната на италијанскиот првак не би примила гол. Еден од...

Алвеш во елемент: Натпреварот започна, а тој ја „нападна“ клупата на Барса (Видео)

Дани Алвеш и неговиот Јувентус, ноќеска успеаа да останат непоразени на „Камп Ноу“ против Барселона (0:0), и со тоа да се пласираат во полуфиналето од ЛШ. Но Бразилецот не би бил свој на своето, доколку не се пошегуваше со стручниот...

Контраверзниот Пике одигра достоинствено овојпат: Јувентус едноставно беше подобар

Јувентус од Торино повторно ќе игра во полуфиналето во ЛШ, откако денес ги задржаа сите налети на Барселона. Одолеаа, остана 0:0 до самиот крај и поминаа натаму благодарение на резултатот од 3:0 од првиот меч. Во петок ќе го дознаат...

Следува ждрепката за полуфиналните двојки во ЛШ

Ги добивме полуфиналстите во Лигата на шампионите. Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Јувентус и Монако ќе играат во полуфиналните дуели, а кој со кого ќе излезе на мегдан останува да видиме. Поточно, во петок кога на програмата е ждрепката за ЛШ. Почнува...

Енрике му честиташе на Јувентус, Нејмар со гордо подигната глава

Барселона вечерва се прости од ЛШ, откако на домашен терен не успеа да ја надополни разликата од високите 3:0 во Торино. Навивачите на Барселона се надеваа на уште една луда ноќ, како онаа на 8. март кога каталонскиот клуб со...

Навивачите на Барса во свој стил се простија од Лигата на шампионите (Видео)

Фудбалерите на Барселона вечерва се простија од ЛШ по мечот без погодоци против Јувентус во реваншот од четвртфиналето. Јувентус во првиот меч славеше со 3:0 на домашен терен, што се испостави како доволно италијанскиот шампион да се пласира во полуфиналето....

Барселона немоќна против Јувентус, Монако ќе ја живее својата бајка во полуфиналето (Видео)

Без погодоци заврши вториот меч од четвртфиналето на „Ноу Камп“ помеѓу Барселона и Јувентус. Италијанскиот шампион не се измачи многу, па само ја одржуваше убедливата предност од првиот меч која гласеше високи 3:0. Во рамки на вториот полуфинален меч, Монако...

За Барса денес нема фер плеј: Ова е нешто што најмалку се очекуваше од...

Фудбалерите на Барселона моментално играат против Јувентус во реванш мечот од четвртфиналето во ЛШ. По првото полувреме немаше голови на „Ноу Камп“ иако обете екипи имаа неколку добри прилики. Во финишот на натпреварот се играше грубо, а видовме и дека...