ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Врв на лицемерието: Нејмар побарал Барселона да биде исфрлена од Лигата на шампионите!

Доскорешниот напаѓач на Барселона, Нејмар се обратил до УЕФА со барање каталонскиот клуб да биде исфрлен од Лигата на шампионите. Причина за неговото барање е долгот од клубот кон него во висина од 26 милиони евра. Барселона требала да му...

(Видео) Челзи го совлада Атлетико, а Диего Коста го „запали“ интернетот

Изразот на лицето говори се. Диего Коста беше се освен задоволен во завршните секунди од мечот помеѓу неговиот доскорешен и иден клуб. Напаѓачот од ложата на стадионот „Ванда Метрополитано“ го следеше дуелот помеѓу Атлетико и Челзи (1:2) и иако не...

Нејмар прослави со Кавани гол, но медиумите повторно најдоа спорен детал (Видео)

Иако Нејмар отиде до Единсон Кавани да му честита на погодокот, тој претходно и прво голот за 2:0 го прослави со неговиот сонародник, Дани Алвеш. Дефинитивно дека има се уште трага околу нивната расправија од претходниот меч во Франција против...

ПСЖ го гази Баерн, Јунајтед ја прегази Цска, Атлетико води против Челси на полувреме...

Девет погодоци вечерва на полувреме на натпреварите од 20:45 часот. Атлетико Мадрид води со 1:0 против Челси, со гол од пенал кој го постигна Антоан Гризман, Јунајтед убедливо ја изора ЦСКА Москва по првите 45 минути со два гола на...

Рома со гостинска победа во ЛШ (Видео)

Фудбалерите на Рома забележа гостинска победа од 2:1 на гостуваљњето во Азербејџан кај Карабх во 2.коло од Лигата на шампиони. Гостите од Италија имаа рана предност, откако по 7 минути игра Манолас беше прецизен за 1:0. Пo само осум минути...

Нејмар покрај Кавани во почетната постава на ПСЖ (Фото)

Дуелот меѓу ПСЖ и Баерн Минхен е во центарот на вниманието од вечерашната понуда на мечеви од 2.коло во Лигата на шампиони. Најмногу поради затегнатите односи и несогласувањето на напаѓачкиот тандем Нејмар - Кавани. Инцидентот кој го имаа двајцата фудбалери...

Историски гол во Лигата на шампиони (Видео)

Првиот дуел од денешната понуда на 2.коло во Лигата на шампиони е во тек. Станува збор за мечот меѓу Карабах и Рома, каде гостите се апсолутни фаворити и веќе имаат предност попрвоот полувреме од 2:1. Она што е вредно за...

Потешко е да се чува Меси отколку Кристијано Роналдо

Барселона вечерва гостува во Португалија каде ќе се соочи со Спортинг Лисабон во второто коло од Лигата на шампионите. Во пресрет на натпреварот, еден од најдобрите португалски стратези, Жорж Жезус, кој е предводник на лисабонските „Лавови“, истакна дека Лионел Меси...

Маестро Роналдо: Португалецот со двата гола против Дортмунд го продолжи теророт во Лигата на...

Реал Мадрид синоќа во дербито на вечерта ја совлада Борусија во Дортмунд со 3:1, а херои на вечерта беа Герет Бејл и секако Кристијано Роналдо. Феноменалниот Португалец го одигра својот 400. меч за „Кралевите“ и постигна два гола на својот...

Една од најбизарните замени во историјата на ЛШ: Не можеше да игра поради преголемата...

На фудбалските терени имало секакви ситуации во претходните години, но побизарно барање за замена од еден фудбалер изгледа дека досега немало, барем до синоќешниот натпревар во Истанбул. Тимо Вернер, можеби најдобриот германски напаѓач во моментов, успеа да издржи само 32...