ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Клоп во пресрет на финалето: Работиме на тоа да ги оствариме соништата

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, денеска изјави дека неговите играчи покажале храброст во текот на сезоната и дека работат на тоа во финалето од Лигата на шампионите да ги остварат своите соништа. „Ние сме навистина добар фудбалски тим и полни...

Мајкал Овен знае кој ќе ја освои ЛШ оваа сезона

Поранешниот англиски репрезентативец Мајкал Овен кој своевремено играше и за Реал Мадрид и за Ливерпул, ја даде својата прогноза за финалето од ЛШ. „Ќе се сретнат два различни стила. Ливерпул игра добро против големите и сака да ја држи топката...

Реал нема среќа кога игра за две европски титули: Ќе го прекинат проклетството, или...

Дали конечно дојде времето Реал Мадрид да ги обедини европските титули во фудбал и кошарка? Низ историјата имало три случаеви во кои „Кралскиот клуб“ бил финалист во двата спорта и никогаш не се случило истата година шампиони да бидат и...

Детето на Ливерпул кој воедно е и „предавник“ им го рокна ножот на „црвените“...

Детето на Ливерпул како што во минатото го нарекуваа сега веќе „предавникот“ Мајкл Овен, кој настапуваше и во Ливерпул и во Реал Мадрид, но и во Манчестер Јунајтед, најавува дека титулата во ЛШ ја освојуваат „кралевите“. Мајкл Овен ќе биде...

Ловрен: Во финалето ќе играме против најдобриот тим на светот, но верувам...

Хрватска оваа година во финалето од Лигата на шампионите ќе биде претставена со тројца репрезентативци на Лука Модриќ и Матео Ковачиќ од Реал Мадрид им се придружи играчот на Ливерпул Дејан Ловрен. - Сигурен сум дека сите во Хрватска ќе...

За УЕФА е подобро Ливерпул да ја освои европската титула

Поранешниот функционер на УЕФА Томас Грин (член на правниот тим) изјави дека  Европската фудбалска федерација (УЕФА) повеќе сака Ливерпул да го подигне шампионскиот пехар во Киев. Грин е сегашен претседател на украинската лига, а ова свое излагање го темели...

Зидан: Ливерпул има од се по малку

Европскиот првак Реал Мадрид утре ќе одигра натпревар од Ла Лига, одложениот дуел од 34.коло и тоа на гости кај Севиља. Сепак вниманието е кон финалето од Лигата на шампионите (26.мај) и состојбата со повредените играчи. За ривалот во финалето...

Нов удар за Клоп: Ливерпул десеткуван пред финалето во ЛШ!

Лоша вест, не толку како повредата на Алекс Окслејд Чемберлен, но и Џо Гомез нема да му биде на располагање на Јирген Клоп во финалето од Лигата на шампионите. Дефанзивецот мораше да замине на операција на глуждот, па е под...

Никој не го сака, a судијата Мажиќ сепак им одговара на Ливерпул и Реал

Најдобриот српски арбитар ја доби честа да го суди финалето од Лигата на шампионите, а во својата кариера досега пет пати имал чест да им суди на финалистите од годинешното издание од ЛШ. Судиската комисија на УЕФА го избра Милорад...

(ВИДЕО) Што се случи кога последен пат се соочија Рамос и Салах?

Љубителите на фудбалот со нетрпение го очекуваат финалниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид кој се игра на 26. мај во Киев. Оваа сезона Лигата на шампионите ни понуди многу возбудувања, а завесата ќе се спушти...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV