ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Бенитез откри: Не ми дозволија да влезам на забавата по освојувањето на ЛШ

Легендарниот менаџер на Ливерпул, Рафа Бенитез откри една анегдота од освојувањето на Лигата на шампионите пред 13 години. По историското финале во Истанбул во кое "црвените" достигнаа негатива од три гола и победија на пенали против Милан, шпанскиот стручњак не...

Високи цени на влезниците за дуелот Реал – Ливерпул

Цените на влезниците за финалниот натпревар од Лигата на шампионите меѓу Реал и Ливерпул се зголемија за речиси 20 пати. Регуларната цена на една влезница од категоријата ВИП изнесуваше 280 фунти, а сега се продава за 14.723 фунти.   Многу поголема...

Дел Боске: Мислам дека Реал Мадрид ќе победи 4:1

Еден од трофејните европски тренери Висенте Дел Боске даде свое мислење за претстојното финале од Лигата на шампионите во кое ќе играат европскиот првак Реал Мадрид и Ливерпул. - Реал има фантастична екипа,една од најдобрите во Европа и тоа мора...

„Не гледам некој фудбалер на Ливерпул кој би можел во Реал Мадрид, па ни...

Наводно, Реал Мадрид е заинтересиран за Мохамед Салах, но се наметнува прашањето дали овој фудбалер би значел толку многу за „кралевите“ како што е сега важен за Ливерпул. Пред големото финале од ЛШ, еден од они кои го истакнаа своето...

(ВИДЕО) Урнебесно: Фановите на Ливерпул ќе го срушеа авионот – на пат кон Киев...

По 11 години пауза Ливерпул ќе игра во финалето од Лигата на шампионите. Англискиот великан се подготвува за голем двобој против Реал Мадрид на 26. мај во Киев. Амбициите е јасни, шеста титула европски првак. Навивачите веќе полека тргнаа кон...

Роналдо за Ливерпул: Играат како ние пред неколку години, нема да ни биде лесно

Трофеи, победи, голови - поголема мотивација за Кристијано Роналдо не постои. Португалецот во сабота во Киев ќе се потруди уште еднаш да му го донесе најважниот трофеј во европскиот клупски фудбал на својот тим, но и лично да израсне...

УЕФА и натаму нема да го користи ВАР во ЛШ

Европската фудбалска федерација (УЕФА) и натму се спортивставува на воведувањето на ВАР технологијата на дуелите од Лигата на шампионите. Ова во европската куќа на фудбалот се темели на многуте пред се „комични“ ситуации. - Сакаме да го воведме ВАР, но...

Клоп и неговиот фудбалски стил: Да игравме како Реал, ќе испадневме уште во групната...

Напаѓачкиот фудбал не гарантира и успех. Рамнотежата во сите линии на тимот се чини поисплатлива. На, долги патеки. Исто така, се чини дека Јирген Клоп конечно успеа од Ливерпул да направи тим, а не само офанзивна машина, што и...

Ловрен: Финалето е сон на сите нас

Екипата на Ливерпул по 11 години повторно ќе игра во финалето на Лигата на шампионите, а „црвените“ последниот трофеј во ова натпреварување го освоија 2005 година во Истанбул. Но, саботниот дуел со Реал Мадрид за играчите во црвени дресови ќе...

(ВИДЕО) Емоциите се враќаат: Пред осум години Пандев го крена најважниот пехар

На денешен ден пред во 2010 година Интер ја освои својата трета титула во Лигата на шампионите и досега последна на еден италијански клуб. По фантастичната сезона во која дојде до тројна круна под водство на Жозе Мурињо, миланскиот тим...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV