ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Каков играч пушти Реал: Натпревар за историја на Пепе!

Реал Мадрид има проблеми оваа сезона, како со ефикасноста, така и со одбраната. За нападот, јасно е, недостасуваат Мората и Хамес Родригес, но во одбраната сега го нема столбот Пепе, еден од најдобрите дефанзивци во светот. Дека е така најдобро...

(ВИДЕО) Внимавај каде одиш: Судијата погреши, па си доби од Ракитиќ по нозете

Шкотскиот судија Крег Томпсон доби жесток удар по нозете од фудбалерот на Барселона, Иван Ракитиќ. Самиот си беше виновен бидејќи одлучи да се движи пред хрватскиот репрезентативец кога тој се обидуваше да додаде. Се разбира, не беше намерно, па само...

Лоши вести за Баерн во пресрет на вечерашниот натпревар со Реал

Баерн вечерва на својата „Алијанц Арена“ ќе го нагости Реал Мадрид во првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите. Иако беше најавен во стартниот состав, изгледа дека Давид Алаба нема да биде подготвен за натпреварот на сезоната. Медиумите во Шпанија...

Ливерпул промаши пенал, Сити убедлив во првиот дел, Тотенхем со предност

Екипата на Ливерпул промаши пенал во завршницата од првото полувреме на дуелто со Севиља, но остана во предност (2-1) по истекот на првите 45. Минути. Тимот на Јирген Клоп беше шокиран со раното водтсво на Андалузијците, но потоа се...

(ВИДЕО) Невидено лудило во Рим: Претседателот на Рома се фрли во фонтана

Екипата на Рома направи огромна сензација, можеби најголема во историјата на Лигата на шампионите, елиминирајќи ја Барселона по 1-4 во првиот натпревар. Цела ноќ потоа траеше лудилото во италијанската престолнина. Прославата ја предводеше претседателот на клубот Џејмс Палота, американски Италијанец...

Лузерската политика на ПСЖ: Два пати загуби во финале на ЛШ, а ќе го...

Пред две години никој не можеше да разбере зашто ПСЖ на толку свои ѕвезди во тимот за тренер го носи Унаи Емери. Иако шпанскиот стручњак освои две титули во Лигата Европа со Севиља, неговиот биланс со „големите“ тимови во Шпанија...

Историски гол во Лигата на шампиони (Видео)

Првиот дуел од денешната понуда на 2.коло во Лигата на шампиони е во тек. Станува збор за мечот меѓу Карабах и Рома, каде гостите се апсолутни фаворити и веќе имаат предност попрвоот полувреме од 2:1. Она што е вредно за...

Зидан: Не знам дали заслуживме да победиме

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан има причини да биде задоволен сооглед на тоа што  реванш мечот од полуфиналето во Лигата на шампионите не „Сантијаго Бернабу“ ќе го дочека со блага предност по победат над Баерн Минхен од 2-1. Сепак...

ВИДЕО: Де Хеа јуначки за реми без голови на Јунајтед кај Севиља – се...

Севиља и Манчестер Јунајтед во првиот меч од 1/8 финалето во Лигата на шампионите, игран во Шпанија, ремизираа без голови (0-0) Виновник за ваквиот резултат е голманот на „црвените ѓаволи“, Давид Де Хеа кој правеше чуда помеѓу диреците на голот...

Роналдо: Не ми е јасно зошто се бунеа толку за пеналот

Фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во полуфиналето од Лигата на шампионите иако синоќа во реванш четвртфиналето на домашен терен загубија со 3:1. „Старата дама“ успае да го анулира недостатокот од првиот меч и да поведе со 3:0, но „Кралевите“...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV