ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Мурињо удри по сите: По судиите, по ВАР, по Роналдо…

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не пропушти да се пожали по поразот од Реал Мадрид во Супер купот на УЕФА што се одржа во Скопје. Во свој стил, тој ги нападна сите инволвирани во натпреварот, освен Реал Мадрид. "Мислам дека...

Извлечени групите во ЛШ: Ристовски против Јуве и Барса, Реал Мадрид доби незгодни противници

Денеска во Монако беше извршена ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите. Единствен македонски претставник оваа сезона во најелитното клупско фудбалско натпреварување ќе биде Стефан Ристовски со Спортинг Лисабон, а нашиот репрезентативец немаше среќа на ждрепката. Имено, неговиот Спортинг ќе...

ВИДЕО: Свилар ја оплеска поштено – на дебито го почести Манчестер Јунајтед со победа

Младиот голман на Бенфика, Миле Свилар кој постави нов рекорд како најмлад чувар со 18 години и 22 дена што настапил во Лигата на шампионите, дебито нема по добро да го памети. Одличниот впечаток во безмалку целиот натпревар го сруши...

Реал не може без гол од офсајд… дури и во меч од Супер куп...

Реал Мадрид го отвори резултатот од Супер купот на УЕФА преку Каземиро во 24. минута. Бразилецот ја прифати топката упатена од Карвахал и ја смести во мрежата на Де Геа, но судиите мораа да ја прекинат играта бидејќи се наоѓаше...

Нејмар прослави со Кавани гол, но медиумите повторно најдоа спорен детал (Видео)

Иако Нејмар отиде до Единсон Кавани да му честита на погодокот, тој претходно и прво голот за 2:0 го прослави со неговиот сонародник, Дани Алвеш. Дефинитивно дека има се уште трага околу нивната расправија од претходниот меч во Франција против...

Мурињо откри детали од повредата на Пол Погба и колку тој ќе отсуствува

Главна тема и дилема вечерва кај фановите на Манчестер Јунајтед, беше потенцијалната повреда на Погба, кој беше заменет во 19 минута против Базел на Олд Трафорд. Погба е играчот на кој Јунајтед ќе ја темели играта во иднина, и важно...

УЕФА се издаде сама: Ова е доказ дека Ливерпул ќе ја освои Лигата на...

Оние кои веруваат во теориите на заговор, особено во Лигата на шампионите, која и тоа како дава повод за такво нешто во последните сезони, едвај ја дочекаа оваа грешка на УЕФА. Имено, утринава на официјалниот сајт на УЕФА се појави...

ФОТО: Па дали ова е можно – УЕФА уште сега го објави победникот во...

Се чини не може да помине ден, настан, а да нема некоја полемика и контроверзија кога станува збор за УЕФА и натпреварувањата под нејзина капа. Откако во изминатиот период голема прашина крена судењето, денес УЕФА уште една се посрамоти и...

(ВИДЕО) Момент за историја: Роналдо со “ножички” го совлада Буфон, цел стадион стана да...

Кристијано Роналдо го одбележа и четвртфиналето од Лигата на шампионите. Со два гола уште вечерва го елиминира Јувентус и најави дека реваншот во Мадрид идната среда ќе биде само формалност. https://www.youtube.com/watch?v=iCKM3QGI0kk Но, она што ќе се памети од овој натпревар е вториот...

Лукавиот Мурињо знаеше како да го искористи неискуството на Свилар: Само врвните голмани ризикуваат...

Лукавиот Жозе Мурињо е познат како темелен тренер кој обрнува внимание на сите детали во пресрет на натпреварите. Така, имал подготвен план и за младиот голман Миле Свилар чија грешка во 64. минута од натпреварот во Лисабон директно влијаеше...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV