ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Ливерпул реши дека сепак и Кутињо ќе биде победник – ако го победат Реал...

Бразилецот Кутињо во јануарскиот трансфер период го напушти Ливерпул и се пресели во Барселона во трансфер вреден 165 милиони евра. Кутињо имаше веќе неколку натпревари одиграа оваа сезона во Лигата на шампионите, па фановите на Ливерпул се прашуваа дали и...

Реал Мадрид – Ливерпул во Македонија

Утре во Киев се игра финалето на годинашново издание на Лигата на шампионите. Актуелниот европски првак Реал Мадрид ќе се обиде да ја освои 13.та титула, додека Ливерпул ќе се обиде да стигне до бројката 6 - пехари во...

(ФОТО) Прв инцидент во Киев: Маскирани лица ги претепаа навивачите на Ливерпул

Приврзаници на Ливерпул сериозно настрадаа во Киев на само два дена пред финалето од Лигата на шампионите против Реал. Навивачите на англискиот гигант биле нападнати во ресторан во близина на Олимпискиот стадион од група од околу 20 маскирани хулигани. Сето...

Може ли рамазанскиот пост да влијае на исходот од финалето во Лигата на шампионите

Навивачите на Ливерпул ширум светот оваа сезона го слават Мохамед Салах како нов светец, бидејќи „египетскиот Меси“ навистина одигра фантастично на сите фронтови. Стрелаше симпатичното момче против секој противник, даваше голови со лева, со десна, дриблаше и се смееше,...

Зидан ги откри адутите за финалето од Лигата на шампионите

Зинедин Зидан го објави списокот од 24 имиња кои ќе конкурираат за финалето од Лигата на шампионите кое е на прогамата на 26. мај и во кое „Кралскиот клуб“ ќе ги одмери силите со Ливерпул. Без повредени играчи и без...

Салах: Од првиот ден верував дека далкеу ќе стигнеме

Прва ѕвезда на финалистот од Лигата на шампионите Ливерпул и засилување од последниот летен преоден рок Мохамед Салах е во центарот на вниманието пред финалето во Киев. Репрезентативецот на Египет од Рома дојде во Ливерпул уште во првите денови...

Истанбул домаќин на финалето на Лигата на шампионите 2020

Домот на турската фудбалска репрезентација „Олимпискиот стадион Ататурк“ во Истанбул ќе биде домаќин на финалето од елитното натпреварување на УЕФА - Лигата на шампионите во 2020 година. На овој стадион се одигра едно од најдраматичните финалиња досега кога во...

ВИДЕО: Зидан е се уште класа: Каква „ракета“ му сервираше на Модриќ на тренингот

Навивачите на Реал Мадрид се уште се сеќаваат на голот кој нивниот сегашен тренер го постигна на „Хампден Парк„ во 2002 година, со чиј што гол Реал го победи Баер Леверкузен во ЛШ финалето. Тој беше прогласен за еден од...

Џан здрав и во составот на Ливерпул за Киев

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп го соопшти списокот од 24 играчи кои ќе патуваат за Киев. На листата се наоѓа и повредениот Емре Џан, кој од средината на март нема одиграно ниту еден натпревар (се повреди на дуел со...

Клетвата на Зидан удри и во Ливерпул: Се повреди еден од најдобрите играчи на...

На само три дена пред најважниот натпревар во поновата историја на Ливерпул, Јирген Клоп остана без еден од своите најдобри фудбалери. Станува збор за бразилскиот репрезентативец Роберто Фирмино кој на тренинг доживеал повреда на скочниот зглоб и во прашање е...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV