ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Зидан им даде до знаење на противниците: До смрт ќе ја браниме титулата во...

Реал Мадрид кој 12 пати ја освојуваше титулата во Лигата на шампионите, е повторно претендент за освојување на ова првенство, но прво мора да го мине Баерн Минхен во полуфиналето. Во Примера Реал е во загубена ситуација, Барселона веќе идното...

Тоа што беше предност, сега е слабост: Реал се плаши од домашниот терен

Валенсија, Леванте, Бетис, Тотенхем, Фуенлабрада, Барселона, Нумансија, Легањес, Атлетико, Јувентус и Атлетик Билбао. Тоа се 12 од вкупно 25 екипи (Легањес гостуваше два пати) кои сезонава гостуваа на "Бернабе" во сите натпреварувања, а си заминаа непоразени. На вкупно 26 меча...

Животот во опасност: Британската полиција го чува судијата Оливер

Британски полицајци деновиве дежураат пред домот на судијата Мајкл Оливер кој преку ноќ стана познат по скандалозната одлука во четвртфиналето од Лигата на шампионите меѓу Реал и Јувентус. Цел свет се сврте против 33-годишниот арбитар кој им ги скрши срцата...

ВИДЕО: Сепак од ножичките на Роналдо во 1/4 финалето имало поубав гол во ЛШ

Голот кој го постигна Мохамед Салах против Манчестер Сити во четвртфиналето од ЛШ е избран за најубав гол во оваа фаза од натпреварувањето. Иако многумина беа сигурни дека тоа ќе бидат ножичките на Роналдо против Јувентус во Торино пред повеќе...

Катастрофа за Баерн: Видал пак се повреди и оди на патерици

На десетина ден пред првиот полуфинален дуел од Лигата на шампионите, Баерн го потресе огромен проблем. Еден од најдобрите фудбалери на германскиот тим доживеа нова повреда на десното колено на натпревар на резервниот тим на Баерн и теренот го напушти...

Бизарно: Баерн ќе го напаѓа Реал со негов фудбалер

Нема да биде чудо ако Реал Мадрид не се пласира во финале поради својот поранешен фудбалер Хамес Родригес. Колумбискиот репрезентативец, практично, уште е член на Реал, но на позајмица во Баерн. Во меѓусебниот договор има клаузула според која не смее...

Како не ви е срам: Алегри распали по сите што го критикуваат Буфон

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри остро ги нападна сите кои последните денови го критикуваа Џанлуиџи Буфон. "Момчето е пример 20 години и сега ќе седите во фотеља и ќе го осудувате. Јасно е дека му беше тешко, не само поради...

„Буфон, судијата не е животно а ни убиец – чекам твое извинување“

Најчитаниот спортски медиуми во Италија, тиражниот весник „Ла Газета дело Спорт“ го повика Буфон да се извини на судијата Мајкал Оливер. „Џиџи, Зидан никогаш не се извини за она што го направи на Матераци во 2006 година“, покажи дека се...

На кого Салах најмногу му се радува од Рома? Тој е посебен, едвај чекам...

Во полуфиналето од Лигата на шампионите ќе се соочат Рома и Ливерпул, а Мохамед Салах едвај чека да ги види своите поранешни пријатели. Салах токму од Рома минатото лето пристигна во Ливерпул и сега има прилика да се врати на...

Видал по ждрепката: А сега еб*ње

Денешната ждрепка во Нион ги одреди полуфиналните парови за Лигата на шампионите. За финале ќе се борат Баерн Минхен против Реал Мадрид и Ливерпул против Рома. Интересна реакција по дознавањето на противниците имаше фудбалеро на Баерн Минхен, Артури Видал кој...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV