ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

(ВИДЕО) Хорор во Мадрид: Тешка повреда на Кошчелни, нема Светско првенство за Французинот

Стоперот на Арсенал е најголемиот трагичар од реванш полуфиналните пресметки во Лигата Европа. По само седум минути игра на дуелот против Атлетико Мадрид, францускиот репрезентативец доживеа тешка повреда и го напушти теренот, а првите прогнози се дека нема да игра...

„Сакам овaа љубовна приказна да има среќен крај“

Арсен Венгер од неодамна најави дека после 22 години ќе ги напушти „тобџиите“, а од навивачите сака да се опрости со титула од Лига Евроап. Арсенал вечерва го игра реванш дуелот од полуфиналето во Шпанија против Атлетико Мадрид. Првиот меч...

ХИТ ВИДЕО: Диего Коста има шесто сетило, а погледнете и кое

Арсенал и Атлетико Мадрид во првиот полуфинален меч од Европа лига, синоќе на „Емирати“ одиграа без победник со резултат од 1-1. Мечот уште на самиот почеток го одбележа многу набој и тензија, па „јорганџиите“ веќе по првите 10 минути останаа...

(ВИДЕО) Ред Бул Салцбург покажа одлична игра, но Марсеј направи голем чекор кон финалето...

Вечерва се одиграа првите полуфинални натпревари од Лигата на Европа во Лондон и Марсеј. Атлетико успеа да извлече мошне поволен резултат на гостувањето кај Арсенал, додека Олимпик Марсеј направи голем чекор кон финалето со победата од 2:0 над Ред...

(ВИДЕО) Атлетико го преживеа Лондон и извлече одличен резултат против Арсенал

Вечерва се одиграа првите полуфинални натпревари од Лигата на Европа во Лондон и Марсеј. Атлетико успеа да извлече мошне поволен резултат на гостувањето кај Арсенал, додека Олимпик Марсеј направи голем чекор кон финалето со победата од 2:0 над Ред...

(ВИДЕО) Атлетико го возврати ударот: Гризман го израмни резултатот

Екипата на Атлетико Мадрид, иако во незавидна ситуација на гостувањето во Лондон, успева да дојде до поволен резултат. „Јорганџиите“ останаа со играч помалку и без тренерот Симеоне, Арсенал во текот на целиот натпревар притискаше и имаше иницијатива, но сепак Антоан...

(ВИДЕО) Иницијативата вроди со плод: Лаказет го носи Арсенал во водство

Екипата на Арсенал поведе со 1:0 против Атлетико Мадрид во првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на Европа. Иницијативата на „Топчиите“ конечно вроди со плод. Избраниците на Арсен Венгер постојано кружеа пред шестнаесетникот на гостите, чекаа грешка на противничката одбрана...

(ВИДЕО) Нови контроверзи во европските натпреварувања: Марсеј поведе, но Тован даде гол со рака!

Марсеј во 15. минута поведе против Ред Бул Салцбург со 1:0 но на крајно дискутабилен, се чини и нерегуларен начин. Димитри Паје центрираше пред голот на гостите од Австрија, голманот лошо го процени летот на топката која дојде до Флориан...

(ВИДЕО) Драма во Лондон, Симеоне полуде: Судијата го уништува Атлетико на „Емирати“

Вистински драми се случуваат на „Емирати“ во Лондон на првиот меч од полуфиналето во Лигата на Европа помеѓу Арсенал и Атлетико Мадрид. Францускиот судија Клемен Турпин во втората минута од натпреварот му покажа жолт картон на Шиме Врсаљко, а во...

Стратегот кој го „уништи“ Јунајтед се враќа на голема врата во Премиер лигата

Прославениот стратег од Холандија, Луис ван Гал кој последен пат работеше во Манчестер Јунајтед би можело да се врати на голема врата во Премиер лигата. Откако Ван Гал помина неславно на „Олд Трафорд“ и забележа очајни резултати со „црвените ѓаволи“,...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV