ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

Навивачите на Арсенал се исмеваа со името на Црвена Звезда, додека не им стана...

Навивачите на Арсенал се исмеваа со Црвена Звезда, поточно со името на белградскиот гигант, бидејќи не знаеја за кој клуб станува збор. „Топџиите“ едвај го чекаат натпреварот со белградскиот тим, но првото што го направија е се запрашаа „од каде...

Судбината на Вардар: Балкански комплекс, неспособни директорчиња и скопски шминкерчиња

Вардар ја заврши својата историска сезона во Лигата на Европа. За првпат еден македонски клуб успеа да влезе во одбраното друштво од најдобрите 80 клубови на Стариот континент и да разигрува во групната фаза од едно европско клупско натпреварување. Настапот...

ВАРДАР ГИ ДОБИ ПРОТИВНИЦИТЕ: Ќе биде пекол за шампионот!

Македонскиот шампион Вардар направи вистинско чудо откако не само што го елиминираше Фенербахче, туку и на двата натпревари го совлада турскиот великан и со тоа стана првиот клуб во историјата на македонскиот фудбал кој ќе игра во групната фаза...

Во Истанбул веќе гори: Пикиран главниот виновник за очајот против Вардар (Фото)

Во Истанбул веќе гори незгодната ситуација околу тренерот на Фенербахче, но и околу неколку актуелни играчи на клубот, кои вечерва одиграа под нивото, и оправдано беа исвиркани од присутната публика. Во турските медиуми, неуспехот против Вардар го опишаа како „Фијаско“,...

Драма во Португалија: Евра со кунг-фу удар нокаутираше навивач на Марсеј, исклучен пред мечот...

Марсеј вечерва гостува во Португалија кај Гимараеш, во рамките на натпреварот од Лига Европа, а по првиот дел мрежите мируваат голови нема (0;0). Но на овој меч се случи инцидент уште пред почетокот на спектаклот, а Патрис Евра беше исклучен,...

Предизвик за Вардар, но и за навивачите: За три гостувања треба да ја прелетаат...

Македонскиот шампион Вардар денеска ги доби противниците од групната фаза во Лигата на Европа. Во својот историски и дебитантски настап во групната фаза од едно европско натпреварување, Вардар за противници ги доби Зенит Сант Петерсбург, Реал Сосиедад и Розенборг. Тоа значи...

УЕФА го скрати списокот: Шкендија може против Милан, Вардар против Ајакс или Фенербахче

Македонските претставници во плеј-офот од Лигата на Европа, Вардар и Шкендија, денеска ги добија своите потенцијални противници во второто по ранг натпреварување на Стариот континент. УЕФА ги подели во групи потенцијалните противници, па така Шкендија се најде во групата 1,...

Така се прави тоа во Европа: Место со боксови, навивачите на Арсенал и Келн...

Натпреварот меѓу Арсенал и Келн во Лондон доцнеше еден час поради непријатностите што ги предизвикаа гостинските навивачи и поради тоа сите очекуваа да има инциденти по неговото завршување. Се случи сосема спротивно. Не само што заврши мирно, туку навивачите на...

Кочаман се заканува: На Вардар ќе му дадеме голови колку што сакаме

Тренерот на Фенербахче Ајкут Кочаман е голем оптимист пред реванш дуелот со Вардар во плеј-офот од Лигата на Европа, па по тој повод даде и една помалку потценувачка изјава пред утрешниот меч. И покрај катастрофалниот почеток на првенството и поразот...

(Фото) Вардар пред дебакл, само „Комити“ на ниво, но и тие се испотепаа меѓусебе

Вардар е пред нов дебакл во Лигата на Европа по оној пораз на домашен терен од Зенит со 0:5. Реал Сосиедад е немилосрден на арената „Филип Втори“ и на полувремето водеше со 0:3, а по неколку минути игра во...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV