ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

УЕФА е немилосрдна: Милан останува без Европа!?

Од Нион пристигнуваат катастрофални вести - Милан може да остане без Лигата на Европа следната сезона откако УЕФА го одби вториот обид на управата на „Росонерите“ да го претстави планот за рефинансирање на долговите за да влезе во границите...

Симеоне: Се што постигна, оствари со својата работа

Јунак на финалето во Лион од Лига Европа беше Антоан Гризман. Тој постигна два гола за Атлетико Мадрид во триумфот над Олимпик Марсеј од 3:0. Квалитетите на Французинот се добро познати и затоа Барселона е некако најупорна за негов...

(ВИДЕО) Се сменија работите: За Габи, Лигата Европа беше – ср*ње!

Огромна беше радоста на фудбалерите на Атлетико по освоената титула во Лигата Европа со што на триумфален начин ја завршија оваа сезона. По елиминацијата од Лигата на шампионите, шпанскиот тим беше еден од фаворитите за трофејот, но на патот до...

Фудбалска правда: Трофејот што Торес го чекаше 17 години…

Ако некој заслужи денеска да освои трофеј во Лигата Европа, тоа беше ветеранот на Атлетико, Фернандо Торес. „Детето“ на Атлетико дебитираше за првиот тим на 27 мај 2001 година против Легањес, кога екипата играше во Втората лига, по неколку години...

(ВИДЕО) Марсеј не е дораснат противник: Атлетико ја освои Лигата Европа

Трет пат во историјата и прв од 2012 година, Атлетико Мадрид е победник во Лигата Европа. Во големото финале во Лион, шпанскиот тим го совлада Марсеј со 3-0, не оставајќи му надеж дека може, речиси на домашен терен, да ја...

(ВИДЕО) Речиси е готово: Гризман го носи Атлетико кон титулата

Атлетико Мадрид е пред нов трофеј во Лигата Европа откако Антоан Гризман на почетокот од второто полувреме постигна уште еден гол. Повторно згрешија противничките фудбалери, францускиот репрезентативец ја прими топката и без проблеми го совлада Манданда. https://www.youtube.com/watch?v=Rb1RmqDdCMM

ВИДЕО: Ривали, но пред се големи пријатели – Гризман го бодреше неутешниот и повреден...

Во 32. минута од финалето во Лион вечерва, фудбалерот на Марсеј, Дмитри Паје, мораше да ја напушти играта. Разочараниот Паје мораше да се соочи со излегување од игра поради повредата која ја заработи при еден старт, а на негово место...

Познати составите, се е подготвено за финалето од Лигата на Европа!

Атлетико Мадрид и Марсеј вечерва играат во финалето од Лигата на Европа, а веќе се познати составите на двете екипи. Диего Симеоне и Руди Гарсија ги избраа стартните 11 кои вечерва ќе истрчаат на теренот од стадионот во Лион. Двајцата тренери...

Атлетико Мадрид по третпат или Олимпик Марсеј за првпат

До крајот на сезоната во еврокуповите на УЕФА треба да се одиграат уште два натпревара финалето во Лига Европа и финалето во Лигата на шампионите. Вечерва е првото од овие две финалиња, во Лион ќе играат Атлетико Мадрид и Олимпик...

(ВИДЕО) Судиите се главни фраери: Не му досудија чист пенал на Марсеј, па му...

Трета вечер, трето катастрофално судиско издание во европските купови. По Чакир и Скомина, се избламира и рускиот судија Карасјов заедно со неговите помошници на натпреварот меѓу Салцбург и Марсеј во полуфиналето од Лигата Европа. Пласман во финалето избори францускиот тим откако...



SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV