ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

ФУДБАЛ / ЛИГА НА ЕВРОПА

Го бараат Реал и Барса, но Раиола го нуди Пoгба на друг клуб

Деновиве се позасилени се најавите дека Пол Погба веќе заврши со Манчестер Јунајтед, па уште од сега иако сезоната не е завршена се наоѓа на трансфер листата на Жозе Мурињо. За Французинот се чини повеќе нема иднина на „Олд Трафорд“,...

ВИДЕО: Тренерот на Марсеј со селска финта – сокријте ги топките и полека им...

Екипата на Олимпик Марсеј се пласираше во полуфиналето од Европа лига по одличниот реванш мечо од 1/4 финалето против Лајпциг кои го добија со 5-2. Но интересен момент фатија ТВ камерите во моментот кога Французите поведоа со 4-2 и практично...

Супер-ждрепка за Лига Европа: Фаворитите немаа среќа, имаме финале пред финалето

Арсенал и Атлетико беа главни фаворити за титулата во Лигата Европа, но само еден од нив ќе игра во големото финале. Денешната ждрепка одлучи тие да се сретнат во полуфиналето што сигурно ќе биде спектакл. Арсенал со години негува офанзивен...

ВИДЕО: Салцбург изрежира најголем пресврт за полуфинале, Лацио шокиран – Арсенал, Атлетико и Марсеј...

Вистинска драма вечерва се случуваше во Австрија, каде тамошната екипа Салцбург, на 15 минути пред крајот на мечот беше пред сигурна елиминација, за потоа во 4. минути целосно да го сврте мечот. Првиот натпревар Лацио го доби со 4:2 и...

Познати паровите од четвртфиналето во Лигата на Европа

Натпреварувањето во Лигата на Европа влегува во самата завршница, а по ждрепката во Лигата на шампионите, дојде редот и за најмасовното натпреварување под капата на УЕФА. Осум екипи од осум различни држави се најдоа на ждрепката во битка за вториот...

Господин Гатусо: Тренерот на Милан ја освои цела Англија

Тренерот на Милан, Џенаро Гатусо одби да ја бара вината за поразот од Арсенал во судиите на тој меч. Судиите погрешија во 39. минута кога досудија непостоечки за домашниот тим. "И судиите се луѓе, можат да погрешат. Одбивам да зборувам за...

(ВИДЕО) Урнебес во Киев: Инѕаги славеше, па се искрши на тартанот

Тренерот на Лацио, Симоне Инѕаги не можеше да го скрие задоволството по пласманот на неговиот тим во четвртфиналето од Лигата Европа. Римскиот тим е еден од фаворитите за титулата во ова натпреварување откако успеа да го помине Динамо Киев иако...

(ВИДЕО) Пак нереди во Билбао: Француски хулигани со бакља погодија девојче, двајца обезбедувачи прободени...

Пред околу 20 дена полицаец загина по инциденти со руски навивачи во Билбао, а вечерва малку недостасуваше да се повтори истото сценарио. https://www.youtube.com/watch?v=UlVyIJKToCs Во баскискиот град гостуваа фанови на Марсеј кои пред и за време на натпреварот со Атлетик направија хаос...

(ВИДЕО) Ужас на Емирати: Милан за момент воскресна, судиите пак го погребаа

Екипата на Милан мошне храбро го почна реваншот против Арсенал, но изгледа ги загуби сите шанси за пласман во четвртфиналето од Лигата Европа. Во 35. минута Чалханоглу со прекрасен удар го совлада противничкиот голман и ја врати неизвесноста во најинтересниот...

Гатузо: Тоа е, квалитетот не може да го купиме во супермаркет

Екипата на Милан вечерва на „Сан Сиро“ во првиот 1/8 финален меч од Европа лига забележа пораз на домашен терен од Арсенал (0-2). Тренерот на „росонерите“, Џенаро Гатузо по мечот беша реален и посочи дека квалитетот на фудбалерите не може...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV