ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Кутињо заминува од Ливерпул: Менаџерот ги стартуваше преговорите со новиот клуб

Бразилецот Филипе Кутињо е еден од најбараните фудбалери на Ливерпул и многу лесно би можело да се случи ова лето тој да го напушти клубот. Секако, екипата која најмногу се споемнува како можна нова дестинација на овој играч е Барселона....

Колман заработи двојна фрактура, колку долго ќе биде на пауза?

Дефанзивецот на репрезентацијата на Ирска и Евертон доживеа стравична повреда во мечот од квалификациите за СП со селекцијата на Велс. Ирците и Велс одиграа без погодоци во Даблин, а мечот го одбележа ужасниот старт на Нил Тејлор над Колман. Левиот бек...

Навивач на Баерн го тужи клубот поради несреќа на „Алијанц Арена“

Фриц Ретенштајнер, навивач на минхенски Баерн го тужи клубот поради несреќа која му се случила во 2014. година пред средбата против Манчестер Јунајтед. Овој навивач се здобил со повреди на „Алијанц Арена“ во натпреварот од ЛШ во 2014. година. Го...

Девојката на Де Геа го открива неговиот следен трансфер?!

Се чини дека девојката на голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Геа го откри неговиот следен трансфер. Имено, странските медиуми ја пренесуваат информацијата дека Гарсија овие денови бара куќа во Мадрид што дефинитивно би можело да се протолкува дека е...

Бензема си ја отвори душата: Не играм за Роналдо или Бејл…

Францускиот напаѓач, Карим Бензема оваа сезона игра нешто полошо во однос на изминатата година во дресот на Реал Мадрид. Овој 29-годишен фудбалер покрај тоа што е стандарден член во првата постава на Кралевите, и има голема доверба кај тренерот Зинедин...

Се огласи менаџерот на Туран по повод трансферот во Арсенал

Турскиот фудбалер, Арда Туран во последно време се почесто се споменува во контекст на заминување од Барселона. Сепак, кога се појавила таква информација, агентот на Арда Туран , Ахмет Булут вендаш се огласи и порала дека од тоа нема да...

Како влијаеше „економичноста“ на Венгер врз трансферот на Чаби Алонсо?!

Шпанскиот фудбалер, Чаби Алонсо на крајот на оваа сезона ќе и стави крај на својата кариера. Апсолутната легенда на европскиот фудбал со години играше за големи клубови, а настапуваше за Ливерпул, Реал Мадрид и минхенски Баерн. Член на Ливерпул стана...

Како мина првата понуда на Челси за Муса Дембеле?!

Моќниот Челси повторно тргна по Муса Дембеле, напаѓачот на Селтик. Медиумите во Велика Британија ја пласираа веста дека челниците на лондонскиот клуб во Глазгов се сретнале со менаџерот на Муса Дембеле и му понудиле преселба на „Стемфорд Бриџ“. Покрај...

Иско проговори што ќе се случи со Барселона?!

Играчот за врска на Реал Мадрид и репрезентацијата на Шпанија, Иско во последно време е се почесто предмет на трансфер гласините на шпанските медиуми. Тие последните денови го селат од редовите на најголемиот ривал Реал Мадрид во Барселона, но репрезентативецот...

“Каталонците” во напад: Кутињо се сели на Камп Ноу, но Барса мора да продаде...

Еден од најдобрите фудбалери во светот Филип Кутињо е на само чекор од трансфер во Барселона, тврдат каталонските медиуми. Наводно, бразилскиот репрезентативец му рекол на својот агент дека ќе го напушти Ливерпул на крајот од сезоната и дека сака да...