ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Де Бруин ја објасни нервозната реакција на полувремето

Белгискиот интернационалец Кевин Де Бруин, синоќа беше во центарот на случувањата, не поради асистенцијата, туку поради расправијата со соиграчот од Сити. Одејки на одмор кон соблекувалните, Де Бруин беше бесен на судиите поради некоја контроверзна одлука, а успеа да влезе...

Какво изненадување: Фелаини фатен жив на преговори со друг клуб!

Навивачите на Манчестер Јунајтед останаа изненадени откако весникот Сан го улови Маруан Фелаини во хотелот кој важи за база на еден европски гигант. Станува збор за ПСЖ со чии челници белгискиот репрезентативец бил на преговори во Брисел. Во моментов тој...

Голема вест за навивачите: Ибра се приклучи на тренинзите на Јунајтед!

Златан Ибрахимовиќ почнал да тренира со првиот тим на Манчестер Јунајтед, информира весникот Сан. Медицинскиот персонал во клубот бил воодушевен од тоа како тече рехабилитацијата на повреденото колено и дека е можно тој да заигра пред крајот на годината. Неименуван...

Бомба од Италија: Кака се враќа во Милан!

Поранешниот освојувач на Златната топка, Кака ќе се врати во Милан и во овој клуб ќе стави крај на својата играчка кариера. Ваквиот развој на настаните го навести неговиот поранешен соиграч Најџел де Јонг кој тврди дека Кака ќе игра...

Каква „бомба“ во најава: Кака се враќа во Милан!?

Се чека одговорот на „Росонерите“. Кака ја заврши својата одисеја во МЛС лигата, односно во екипата на Орландо. Неговиот следен потег никој не го знае, но во моментов има три опции - да ја заврши кариерата, да се врати во...

Мурињо се враќа на местото на неуспехот: „Специјалниот“ има посебна омраза кон Бенфика

Во сагата за Мурињо често се заборава оваа фаза од неговиот трнлив пат. Бенфика ја направи грешката на векот, а тој им покажа што пропуштија со него. Жозе Мурињо во текот на својата тренерска кариера го покори фудбалскиот свет. Познато...

Мата одбил плата од 400.000 евра неделно за да остане во Манчестер Јунајтед!?

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед добила понуда од 400.000 евра неделна плата, но истата понуда ладнокрвно ја одбил. Според пишувањата на британските медиуми, Хуан Мата добил енормна понуда и тоа директно од раководството на Кинеската Супер лига за да заигра во...

Започнува конгресот на Комунистичката партија на Кина: Интер се надева на милост од најголемиот...

Двата клуба од Милано се повеќе од загрижени во пресрет заседанието на Комунистичката партија на Кина. 19-тиот конгрес по ред денеска започна во Пекинг. Комунистичката партија на Кина во следните шест дена, до 24. октомври ќе заседава за повеќе прашања,...

Мурињо се изнервира: Доста беше!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо збесна на англиските медиуми за постојаните шпекулации во врска со неговата иднина. Минатата недела тие објавија дека Португалецот ќе го напушти Манчестер Јунајтед и дека најверојатно ќе се пресели во ПСЖ. Тоа, според него,...

Тренерот на Барса ја има најоригиналната изјава: Не ми е гајле за Меси…

Новиот тренер на Барселона, Ернесто Валверде ја разбранува каталонската спортска јавност со своето мислење за освојувачот на Златната топка. Лионел Меси е еден од кандидатите за неа, таа тема веројатно ќе се експлоатира во следниот период, но на искусниот стручњак...