ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Ги основале мигранти, го избегнаа кобниот лет, за нив игра Македонец и сега се...

Екипата на Далкурд го живее својот фудбалски сон, од најслабата, шеста лига во Шведска, а овој викенд се изборија за пласман во најсилната по ранг фудбалска лига во оваа држава. Далкурд е клуб основан во 2004 година во Борлаге, град...

Раниери: Јувентус е како ајкула, се додека намириса крв

Искусниот италијански стручњак, Клаудио Раниери истакна дека италијанскиот шампион Јувентус, сезонава конечно може да стигне до титулата во Лигата на шампионите. „Јувентус е како ајкула, се додека немириса крв во водата, потоа не го пушта својот плен да побегне. Нивната...

Незадоволство во Барселона: Како Мурињо да им е тренер, Меси е главен виновник за...

Барселона игра одлично, барем кога ќе се согледаат резултатите. Но, колку и да звучи чудно, тоа не е доволно, бидејќи сепак нешто недостасува. Барса води убедливо во првенството и е лидер на табелата. Валенсија игра одлично и е веднаш зад...

Резултатска криза и веднаш се создадоа кланови: Играчите на Реал поведоа бунт против Роналдо!?

Работите се влошија уште во текот на летото, јасно е дека штом нема резултати, поделбите и клановите испливуваат на површина. Фудбалерите на Реал кренаа бунт против Роналдо. Зинедин Зидан полека го губи кредитот, Флорентино Перез е бесен по поразот од...

Политиката го направи своето, Рамос призна: Пријателството со Пике не е како што некогаш...

Капитенот на шпанската репрезентација и Реал Мадрид Серхио Рамос, признава дека атмосферата во Шпанија не била баш добра при последниот собир на националниот тим. Шпанците успеаја да се квалификуваат на Светското првенство во Русија со победите против Албанија и Израел...

Чудата на финансискиот фер-плеј: Интер на ист трансфер загуби 11.000.000 и заработи 8.000.000 евра!?

За два месеци од поранешен до играч од 80.000.000 евра! Челниците на Интер едвај дочекаа да му го видат грбот на Жофри Кондогбија, па веројатно се радуваа кога кон крајот на август се јави Валенсија со идејата да го...

Јунајтед прави промени во средниот ред: Само Матиќ и Погба се неприкосновени, Мурињо има...

Жозе Мурињо веќе го договори фудбалерот на Арсенал, а ќе се обиде да доведе уште еден свој поранешен пулен. За напад на Премиер лигата, но и Лигата на шампионите, на Јунајтед му е потребно повеќе. Жозе Мурињо размислува за засилувања...

По поразот од Џирона, Перез постави петмина играчи во излогот и тоа најдобрите во...

Се подготвува голема чистка на „Сантијаго Бернабеу“. Шпанскиот фудбалски портал „Дон Балон“, кој е склон на сензационализам, пишува дека претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез по првенствениот пораз од Џирона, донел одлучи која ќе има големи последици. Соочен со фактот дека...

Ван Нистелрој ја раскажува кобната ноќ против Порто: Она што ми се случуваше по...

Фановите на Манчестер Јунајтед ако по некој натпревар жалат во Лигата на шампионите во последните 10-15 години, освен двете загубени финалиња од Барселона, жалат и поради натпреварот со Порто, каде на „Олд Трафорд“ беа елиминирани од португалската екипа, која...

ВИДЕО: Што ли ќе беше ова, за ЕДНА минута два гола со последниот судиски...

Неспорен е фактот дека Англија е земја на фудбалот, а овој спорт на островот се игра со голема пасија и страст, па дури и натпреварите од 8 лига по ранг и тоа како може да бидат интересни. Потврда за тоа...