ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Јунајтед му нуди минималец на Фелаини, но овој веќе има „богат“ договор од Серија...

Според последните информации од Британија, Манчестер Јунајтед му нуди нов едногодишен договор на Маруан Фелаини кој ова лето станува слободен играч. Белгискиот интернационалец не е баш омилена фигура кај навивачите на Јунајтед, но факт е дека Мурињо го посакува уште...

ВИДЕО: Камп Ноу крцкаше – причината е ДОН АНДРЕС ИНИЕСТА!

Барселона вечерва го игра последниот натпревар во Примера, каде централна фигура ќе биде за навивачите легендарниот Андрес Иниеста, кој дефинитивно се простува од Каталонците. Пред неколку недели тој го најави својот крај во Барселона, а денеска и официјално ќе се...

Ал Келаифи во името на ПСЖ се изјасни за шпекулациите со Џиџи Буфон

Џанлуиџи Буфон по вчерашното последно коло во Серија А, официјално се прости од играњето за Јувентус, а за неколку дена треба да дознаеме дали тој заминува во пензија или ќе оди на печалба во друга земја. 40 годишниот Буфон бранеше...

ВИДЕО: Како за крај – Торес двоен стрелец за Атлетико во последното коло во...

Фернандо Торес денеска ги постигна последните два гола за неговиот клуб од детството, Атлетико Мадрид, во последното коло од Примера, каде Мадриѓаните одиграа само 2:2 против Еибар. Головите на Торес не му помогнаа на Атлетико да победи, но сепак, по...

ФОТО: Додека Милан на терен ја газеше Фиорентина, на трибини се случи еден убав...

Во последното коло од тековната сезона во Серија А, екипата на Милан триумфално се прости од своите навивачи на „Сан Сиро“. Момците на Џенаро Гатузо со 5:1 ја демолираа екипата на Фиорентина и на тој начин си го трасираа патот...

Хендерсон открива како бил облиен во солзи кога Роџерс го повикал во неговиот кабинет

Фудбалерот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, изнесе интересно признание во јавноста, само неколку дена пред неговиот веројатно најголем натпревар во кариерата досега, финалето во ЛШ. Хендерсон открива дека во минатото плачел, поради тоа што не сакал да замине од клубот, бидејки...

Ништо од Арсенал, легендата на „Топчиите“ ќе ја предводи Ница!

Патрик Виеира се враќа во Франицја и ќе ја преземе екипата на Ница. Ова вест ја објавија американските медиуми, само неколку часа откако Лусијан Фавр потврди дека од Ница се сели во Борусија Дортмунд. Телевизијата „НБЦ“ јавува дека Виеира се...

(ВИДЕО) Нов гол на Пандев, но Џенова не избегна пораз од Торино

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, постигна нов гол за екипата на Џенова сезонава. Џенова во последниот натпревар од сезоната го пречека тимот на Торино на домашен терен и загуби со 1:2, а единствениот гол на домашната екипа беше...

Трансфер „бомба“ во најава: Џејми Варди се сели во Шпанија!?

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди, би можел да го засили Атлетико Мадрид! Според англиските медиуми, Џејми Варди е голема желба на Диего Симеоне, кој и пред две години го посакуваше Англичанецот во своите редови. Симеоне смета дека Варди би сочинувал убиствен...

(ВИДЕО) Урнебесно интервју – Хрватот ништо не разбра, па доби помош од Србинот: Што...

Ајнтрахт синоќа во финалето од германскиот Куп го сруши големиот Баерн со 3:1. Херој на натпреварот беше хрватскиот репрезентативец Анте Ребиќ кој постигна два гола. Ребиќ моментално е главна ѕвезда во германските медиуми, а беше избран и за играч на...