ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Ал Ахли повеќе од Ливерпул: Имат повеќе репрезентативци на СП во однос на финалистот...

Уште само неколку седмици остануваат до почетокто на СП, а додека екипите во полна пареа се подготвуваат за турнирот, медиумите пласираат што е можно поголем број на интересни информации. Како и секојпат се бројата екипите кои од своите редови даваат...

Сопругата на фудбалерот на Јунајтед предизвика голем скандал

Пред неколку дена во јавноста излезе информација дека Аргентина на СП во Русија ќе настапи без својот прв голман откако Серхио Ромеро се повредил на тренинг. Селекторот Сампаоли веќе повика нов чувар на мрежата, меѓутоа сопругата на фудбалерот на Јунајтед,...

ФОТО: Фудбалерот на Арсенал предмет на жестоко исмејување – па како ли само не...

Екипата на Арсенал освен новиот тренер во името на Унаи Емери, ги претстави и новите дресови за сезоната 2018/2019 година. Но она што навивачките ги зачуди, но притоа и насмеа е еден детал на фотографијата на Сеан Колашинац. Имено Босанецот за...

Фудбалерот на Барселона: Силно посакувам Мадрид да падне во Киев, навивам за Ливерпул!

На два дена пред финалето во Лигата на шампионите, дефанзивецот на Барселона, Жорди Алба ја подгрева атмосферата. Барселона оваа година ја врати титулата од Примера во своите витрини, но не успеа да стигне далеку во ЛШ, па затоа сега Алба...

Славниот голфер и фан на Јунајтед ја открива состојбата на Фергусон деновиве

Познатиот ирски голфер, Рори Меклрој, кој е личен пријател со поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, во минатото честопати беше присутен на „Олд Трафорд“ следејки ги „црвените ѓаволи“. Познато е пријателството помеѓу стариот лисец Фергусон и ирскиот голфер, кој редовно беше...

Мората, зарем повторно Јувентус?

Алваро Мората по успешниот старт на почетокот од сезоната во Челси, во втората половина од сезоната, како да запре да игра со силниот интензитет со кој стартуваше. Шпанскиот интернационалец не успеа во целост да ги освои срцата на фановите на...

Јунајтед го договори првото засилување: Мурињо го комплетира средниот ред

Според медиумите од Островот, „Ѓаволите“ постигнаа договор со првото засилување за престојниот преоден рок. Според „Манчестер Ивнинг Њуз“ Манчестер Јунајтед се наоѓа на прагот на ангажирање на играчот за врска од Шахтјор, Фред. Бразилецот имаше добра сезона во редовите на украинскиот...

Емери: Среќен сум што доаѓам овде, ова се двете работи кои ќе ги барам...

Новиот тренер на Арсенал, Унаи Емери, ги забрза неговиот процес во интегрирање во новиот клуб. Сигурно дека „топчиите“ немаат време за чекање, пред се поради тоа што трансфер периодот во Европа е веќе во тек и им тече драгоцено време. Екс...

Официјално: Дон Карло се врати! Наполи е неговиот нов дом

Неполн час по официјалната објава дека Маурицио Сари го напушти клубот, следуваше уште побомбастична објава на сајтот на Наполи. Клубот од Неапол официјално потврди: Карло Анчелоти е нов тренер на Наполи! Она што се најавуваше во претходните денови, сега доби и...

Официјално: Наполи го отпушти Сари и го „почасти“ половина милион евра…

Иницијалната каписла пукна, сега е време за „бомба“! Маурицио Сари повеќе не е тренер на Наполи, на неговото место пристигнува Карло Анчелоти. Клубот од Неапол денеска и официјално потврди дека се раздели со искусниот стручњак кој ги водеше во претходните...