ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

(ВИДЕО) Внимавај, се лизга: Асмир Беговиќ е најголем трагичар во Премиер лигата

Борнемут беше на добар пат да дојде до победа во дуелот со Вест Хем, но од трите бода го лиши босанскиот голман Асмир Беговиќ. До 81. минута на семафорот стоеше 2-1 за домашниот тим. И тогаш се случи моментот кој...

Легенда на Интер: Икарди направи нешто што се чекаше 64 години

Мауро Икарди е убедливо најдобриот фудбалер во италијанското првенство во досегашниот дел од сезоната. Благодарение на него Интер по две години е на чело на табелата во Серија А и големото дерби против Јувентус ќе го дочека како првопласиран тим....

Покетино го надмудри Бенитез, Тотенхем со почетен триумф (Видео)

Тотехем го победи Њукасл на првиот меч од новата сезона во Премиер лигата кој го играше на гости. Екипата од северен Лондон славеше со 2:0, но во првото полувреме немаше голови. Расположениот домашен состав на Рафа Бенитез даде солиден отпор,...

Микитаријан меѓу редови пак го предизвикува Жозе: Јас сакам офанзивен фудбал, а не..

Во последното интервју Хенрик Микитаријан кој го даде за медиумите, поточно со познатиот новинар Марк Огден, зборуваше зошто дошол во Арсенал и дека всушност сака да игра офанзивен фудбал. Евидентно дека Микитаријан ќе ја има слободата во Арсенал која во...

Еден од најголемите во Арсенал: Жал ми е, викајте по нас, но..

По ужасниот натпревар денеска на „Енфилд Роуд“, Арсенал беше целосно потопен и посрамотен, а Ливерпул им даде до знаење дека во составот им недостасуваат неколку нови засилувања, пред крајот на трансфер периодот. Светлата долго во ноќта ќе светат во канцелариите...

ФОТО: Семејството Руни доби ново засилување – Вејн направи „петорка“ за мал фудбал

Фудбалерот на Евертон Вејн Руни го доби и своето четврто дете, тоа беше потврдено денеска од сопругата на фудбалерот, Колин Руни, која веднаш објавни фотографија со новиот член на семејството. Вејн ги има веќе трите синови, а името на новиот...

Касемиро со брутална порака до репрезентaтивниот соиграч: Не ми е гајле за СП, би...

Фудбалерот на Реал Мадрид,  Бразилецот Касемиро доби на прв поглед доста едноставно прашање, на кое италијанскиот новинар доби краток и јасен одговор кој за среќа беше со тон на шега, инаку би бил застрашувачки. Реал Мадрид и Јувентус ќе ги...

ФИОРЕНТИНА, ти си голема! Голем потег во чест на Астори

Италија се уште тагува и ќе тагува поради прерано згаснатиот живот на омилениот играч на Фиорентина, Давид Астори, но затоа клубот од „Артемио Франки“ ќе направи нешто убаво во сеќавање на играчот. Фиорентина реши да му го продолжи договорот на...

Челзи има пеколен план: Конте веќе е отпишан, негова замена ќе биде Аргентинец од...

Поранешниот голман на Челзи Марк Шварцер гостувајќи во една емисија посветена на случувањата во Премиер лигата, откри дека знае за планот на „Сините“ и за нивниот обид да го „украдат“ Маурисио Покетино од Тотенхем. Роман Абрамович наводно е подготвен да...

ФОТО на денот: Синот на Жозе Мурињо ја слави победата на Барселона

Фудбалерите на Барселона на гостински терен го декласираа тимот на Реал Мадрид со резултат од 3-0, а победата на Каталонците на посебен начин ја прослави синот на Мурињо кој е нивен голем фан. Од поодамна познато е дека Мурињо јуниор...