ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Сепак спектаклот ќе биде голем: Роналдо во Скопје, ќе игра против своите (ФОТО)

Иако по Купот на конфедерации кое се одржа ова лето, Роналдо замина на одмор по напорната сезона, тој сепак се враќа во таборот на Реал, каде за кратко сака да се подготви и да игра против својот Манчестер Јунајтед,...

Меси е прогласен за најдобриот фудбалер во историјата на Ла Лига!

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата и најголемата ѕвезда на Барселона доби уште едно огромно признание. Иако за многумина тој е најдобриот фудбалер на сите времиња, тоа е нешто што не може да се констатира, пред се поради величините како...

ФОТО: Љуботен доби играч од Хаити кој играл во младите школи на Бока Јуниорс

Најстариот фудбалски клуб во Македонија, Љуботен од Тетово денес доби неочекувано засилување. Во пријателскиот меч кој се одигра денес против тимот на Беса од Челопек (0-2), тимот на Љуботен кој игра во општинска лига на Тетово, беше посилен за играч...

Мама Миа, порка мизерија – Италија матирана во неверојатно брза акција на Македонија (Видео)

Македонија во 77. минута изедначи на 1:1 во Торино, што е сигурно шок за домаќините. По брзиот продор од десната страна, Александар Трајковски беше сигурен егзекутор во мрежата на Џиџи Буфон. Доколку Македонија издржа до крај, ова ќе биде сигурно голем...

Кукавиците од „Сантијаго Бернабе“: Ете зашто Барселона е повеќе од клуб

Како бомба во Шпанија одекнаа зборовите на Зинедин Зидан дека самиот тој донел одлука неговите фудбалери да не ја поздрават Барселона со шпалир во случај на меѓусебниот дуел на 6 мај на Камп Ноу, "каталонците" веќе да ја имаат...

Дечкото кој „упадна“ на теренот по мечот, имаше порака на својот грб (Фото)

Се беше беспрекорно ова УЕФА Супер куп финале кое се одржа годинава, а домаќин спекакуларно беше Македонија. Но за на крајот од мечот, да се случи еден помал инцидент, или пропуст на редарите, кои некако се опуштија по завршување на...

Барди ли е, Бекам ли е: Бомба и мајсторија на Енис Барди од слободен...

Македонскиот интернационалец Енис Барди не престанува да ги импресионира навивачите во Примера, посебно оние на Леванте. Барди вечерва повторно е стрелец на неговата екипа, која на домашен терен игра против Депортиво Ла Коруња. На полувреме гостите имаат предност од 1;2, а...

Пеколно Ел Класико: Измислен пенал, еврогол и црвен картон за Роналдо – победа за...

Екипата на Реал Мадрид со предност од 3-1 ќе го дочека реваншот од Супер купот на Шпанија. https://www.youtube.com/watch?v=QL1iK8Rvjsk Вечерва, актуелниот шампион славеше во првиот меч како гостин на Камп Ноу во еден натпревар кој се закануваше да биде здодевен до последниот...

Мурињо доби порака: Стигнува најдобриот! (ФОТО)

Најдобриот стрелец на Манчестер Јунајтед од минатата сезона Златан Ибрахимовиќ работи со полна пареа за да биде подготвен за враќањето во тимот. Швеѓанецот обично го користи својот профил на Твитер за да испрати некоја порака, а денеска објави фотографија како...

Фанови во Италија немаат друга работа – ја исмеваат фризурата на Гранде Пандев (Фото)

Џенова и Горан Пандев денеска гостуваат кај Удинезе, а веќе по првиот дел имаат негатива од 1:0. Стрелец на голот за домаќините беше Јакуб Јанкто во 16. минута. На оваа средба, пред крајот на полувремето, црвен картон заработи соиграчот на...