ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

Левандовски прави спектакуларен трансфер, но не во Реал Мадрид: Веќе побарал слободни денови од...

Голгетерот на Баерн Минхен, Робер Левандовски многу веројатно ќе го напушти германскиот шампион, но не во Реал Мадрид како што се најавуваше. Германски „Билд“ носи информација која вели дека Левандовски се решил кариерата да ја продолжи во Премиер лигата. За...

Депај како Нејмар

Француското првенство само што заврши, а познато е и кој фудбалери ја одбележаа сезоната, тоа се Мемфис Депај и Нејмар. И едниот и другиот дадоа по 19 гола и забележаа по 13 асистенции цо Лига 1. За волја на вистината...

Анчелоти пристигнува во Италија поради Пирло, но фокусот е кормилото на Наполи!

Приказните за заминувањето на Маурисио Сари од Наполи станаа ударна тема на италијанските медиуми во последните недели. Човекот кој беше на прагот да го симне Јувентус од италијанскиот трон, потоа си „пукаше“ себеси во нозете и загуби се, е...

Пресврт на клупата на Арсенал: Унаи Емери веќе бил на преговори во Лондон!?

Додека сите очекуваа Микел Артета во секој момент да биде презентиран како нов тренер на Арсенал, угледниот новинар на „Скај Спорт“ Гиљем Балаг денеска пренесе дека Унаи Емери се наоѓа во Лондон, на преговори со Арсенал! Иако сите англиски медиуми...

Буфон донесе одлука: Од утре и официјално започнува неговата нова етапа во кариерата!

Повеќе нема дилеми, кога ќе се видат финансиските детали јасно е што е клучно за целата одлука, покрај желбата и понатаму да игра на врвно ниво. Повеќе нема дилеми, Џанлуиџи Буфон е голман на Пари Сен Жермен! Утре и официјално ќе...

ФОТО: Бразилецот како да сака да испрати порака: Дали е ова доказ за лоши...

Крилниот фудбалер на Челси, Вилиан, се шпекулира дека подолг период не е баш задоволен од третманот кој го добива од Антонио Конте, па наводно помеѓу него и тренерот на Челси постои некоја зла крв. Вилиан по неделното освојување на ФА...

Мартинез ја шокира Белгија со играчот кој го тргна од списокот: Ова е катастрофа,...

Селекторот на „црвените ѓаволи“, Роберто Мартинез, денеска го соопшти официјалниот состав кој ќе патува во Русија на Мундијалот. Сигурно дека овој проширен состав на Белгија ќе биде скратен во следните неколку дена, во кои селекцијата на Мартинез ќе се подготвува...

Тренерот на Лацио: Судбината ни го попречи патот синоќа…

Тренерот на Лацио, Симоне Инѕаги, истакна дека на патот на Лацио кон Лигата на шампионите овој пат се испречија судбината. Во директната пресметка за пласман во ЛШ, Интер синоќа триумфираше на „Олимпико“ со 3:2 против домаќинот Лацио, кој силно веруваше...

Можна разделба на Конте со Челси во следните 48 часа

Британскиот The Sun денеска известува дека Антонио Конте може да го напушти Челси во следните 48 часа, додека како замена може да пристигне Луис Енрике. Италијанскиот стратег пред два дена го освои ФА Купот со Челси против Манчестер Јунајтед на...

Меси даде амин за големиот трансфер во Барселона: Би биле среќни, тој е еден...

Антоан Гризман наводно е пред трансфер во Барселона ова лето, шпанските медиуми брифираат интензивно за таа опција. Се уште не е прецизирано дали Чоло и Атлетико ќе прават напори да го задржат најдобриот фудбалер во своите редови, или ќе и...