ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФУДБАЛ / ЕВРОПСКИ ЛИГИ

ФОТО: Невидена глупост – идниот „топџиа“ го славеше поразот на својот сегашен тим

Екипата на Барселона вчера на Севиља нанесе тежок пораз од 0-5, а еден фудбалер на тимот од Андалузија, се реши овој дебакал да го прослави. Нзонзи беше фатен како по мечот во еден ноќен клуб се забавува како да победил...

ВИДЕО: Стравична повреда – солзи во Лондон, но и во Египет

Ужасни сцени ни пристигаат од дербито на Лондон помеѓу екипите на Арсена и Вест Хем. Репрезентативецот на Египет, Мохамед Елени доживеа трешка повреда во финишот на првиот дел кога со солзи во очите на носилки беше изнесен од теренот. https://www.dailymotion.com/video/x6i83p5 Станува збор...

Буфон сепак ја одби понудата од Бока, има сосема поинакви планови

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон ќе ја одбие понудата од Бока Јуниорс да ја засили на неколку месеци во походот на Копа Либертадорес. Капитенот на Јувентус длабоко е навлезен во 40. година, договорот со „Старата дама“ му истекува во јуни,...

Одреден судијата за мечот помеѓу Ливерпул и Рома, на клубот од „Енфилд“ ептен им...

Првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите помеѓу Рома и Ливерпул ќе го суди Феликс Брих. Германскиот судија во Лигата на шампионите оваа сезона судеше на шест мечеви, но ниту еднаш не ја „фати“ Рома, кои ќе го запознаат...

И Пеп Гвардиола му помага на Арсенал – Менаџерот на Сити им предложи нов...

Менаџерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола има идеја кој би можел да го наследи Арсен Венгер на клупата на Арсенал. Венгер по 22 години работа одлучи да го напушти Арсенал, па „Топчиите“ во сезоната 2018/19 ќе влезат со нов менаџер,...

Пристигна уште една интересна понуда: Венгер станува претседател, но не во Арсенал!

Французинот во продолжението од својата кариера би можел да соработува со човекот за кој се очекуваше дека ќе го наследи на „Емирати“. Арсен Венгер по 22 години одлучи да ги напушти редовите на Арсенал, потклекна пред притисокот кој пристигнуваше од...

Мурињо се согласи: Французинот може да си оди, причина е левата нога!?

Жозе Мурињо прифати, ќе го продаде својот напаѓач, иако се обидуваше да го убеди да остане на „Олд Трафорд“. Антони Марсијал одбиваше да потпише нов договор со Јунајтед и најави заминување. Во прв момент Мурињо не сакаше ни да слушне,...

(ВИДЕО) Непријатности за Каталонците: Навивачите на Барса мораа да се соблекуваат пред „Ванда Метрополитано“

Фудбалерите на Барселона синоќа во Мадрид ја совладаа Севиља со 5:0 во финалето од Кралскиот Куп и така го освоија својот 30. трофеј во историјата на клубот во ова натпреварување. Многумина ичекуваа спектакуларен дуел во финалето, но до такво нешто...

Анри со интересен предлог како играчите на Арсенал да му се одолжат на Венгер

По 22 години на тренерската клупа на Арсенал, Арсен Венгер одлучи дека на крајот од оваа сезона ќе го напушти лондонскиот клуб. Венгер во Арсенал пристигна во 1996. година и за само неколку сезони ги препороди „Топчиите“. Арсенал со францускиот...

Покетино ќе ги разочара фановите на Тотенхем: Еве уште колку време ни е потребно...

По вчерашниот неуспех во полуфиналето од ФА Купот, Тотенхем останува и 10. сезона по ред без било каков трофеј. Таквите неуспеси создаваат нервоза кај фановите на Тотенхем, но по натпреварот, тренерот Маурисио Покетино, потенцира што е потребна и уште колку...