ФУДБАЛ / БАЛКАН

ВИДЕО: Тричко повторно стрела за АЕК Ларнака

Кога Тричко е расположен, тогаш без проблем победува и АЕК Ларнака. Денеска кипарската екипа гостуваше кај екипата на Омонија, каде триумфираше со 3:1. Првиот гол беше дело на македонскиот интернационалец во 25. минута, кога го отвори резултатот за 0:1. До крајот АЕК...

(ВИДЕО) Партизан се огласи по крвавата пресметка: Кој ги изнајмил кик-боксерите од Сплит?

За првпат и официјално по немилите настани на вчерашното 156. вечно дерби, се огласи и Партизан. Нивиот новинар Жељко Пантиќ преку Партизан ТВ објасни некои работи за пресметката што изби на јужната трибина на стадионот „ЈНА“ кај „Гробари“. „Има многу...

Адеми дебитираше со гол и во Динамо Загреб, но не му го признаа

По кам-бекот во репрезентацијата по две години, Аријан Адеми конечно се врати и во редовите на неговиот актуелен клуб Динамо Загреб. Тој последно заигра за „модрите“ од Загреб пред цели две години, во мечот од ЛШ против Арсенал, каде му...

Скандалозни детали за местенките: Скендербег се занимавал со организиран криминал!?

Одлуката албанскиот Скендербег да се суспендира на десет години важи за најригорозна во историјата на фудбалот и казните, но според она што го објави угледниот британски „Гардијан“, таа казна би била и преблага со оглед на она што се...

ВИДЕО: Жестока тепачка во Бугарија на фудбалски меч, крв на сите страни

Голема инцидент се случи попладнево во Првата фудбалска лига на Бугарија на мечот помеѓу Локомотив Пловдив и ЦСКА Софија кој заврши со победа на гоститет од 0-1. Имено, пред крајот на првиот дел, гостинските фанови влетаа на терен со цел...

Најголемите грешки на Балканот: Џеко бил прескап, Левандовски неталентиран, а Бербатов без квалитет за...

Скаутинг службата е еден од најважните делови на секој фудбалски клуб. Но, често се случува овој дел од фудбалските клубови на Балканот да разочараат и поради лоша проценка на фудбалските „стручњаци“ клубот подоцна да загуби огромна сума на пари. Грешките...

Каков парадокс: Го купија во јануари, а веќе му врачија отказ

Во кинескиот фудбал видена е уште една бизарна ситуација, а овојпат во главна улога е фудбалер од Хрватска. Зимава Мате Малеш од Ријека се пресели во кинески Далиан Јифант, но многу брзо отколку што очекуваше беше отпишан. Причината е доаѓањето...

Навивачите на Арсенал се исмеваа со името на Црвена Звезда, додека не им стана...

Навивачите на Арсенал се исмеваа со Црвена Звезда, поточно со името на белградскиот гигант, бидејќи не знаеја за кој клуб станува збор. „Топџиите“ едвај го чекаат натпреварот со белградскиот тим, но првото што го направија е се запрашаа „од каде...

Скандалот во Србија и солзите на Евертон со емотивна изјава (Видео)

По вчерашната победа на Партизан кај Рад (0:1), Бразилецот Евертон Луиз имаше доста тешки минути на теренот. Впрочем, тој поради неговиот настап на гостинскиот терен кај Рад, беше жестоко казнет од несовесните навивачи на домаќинот, со тоа што му скандираа...

ВИДЕО: Мамиќ свика вонредна прес-конференција и направи ново шоу

Сопственикот од сенка на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ кој сега работи во клубот како советник, денес неочекувано свика вонредна прес-конференција на стадионот „Максимир“. Причина за прес-конференцијата беше подигањето обвинение против капитенот на хрватската фудбалска репрезентација Лука Модриќ. Фудбалерот на Реал...