ФУДБАЛ / БАЛКАН

Го растурија Арда: Туран доби суспензија од 16 натпревари!

Легендарниот турски фудбалер Арда Туран ќе пропушти речиси половина од идната сезона откако Дисциплинската комисија му додели драконска казна за инцидентот на натпреварот меѓу Башакшехир и Сива. Поранешниот играч на Барселона и Атлетико доби суспензија од 16 натпревари поради тоа...

Крваво пред „ЈНА“ – Гробари меѓусебно се истепаа – нападнат и водачот на групата...

Пола час пред почетокот на мечот од Купот на Србија помеѓу Партизан и Чукарички, се случи голем инцидент пред стадионот. Имено, се случила меѓусебна тепачка помеѓу навивачите на Партизан. Иницијална каписла на ситуацијата била таа што дел од фракцијата на...

ВИДЕО: Еве зошто Ферги е се уште бог во Манчестер: Со еден потег го...

Познато е дека во минатото постоеше големо ривалство помеѓу Арсен Венгер и Сер Алекс Фергусон, кое сезонава и официјално завршува, бидејки Венгер заминува од Арсенал. Исто така уште пожестоко беше ривалството помеѓу Арсен Венгер и Жозе Мурињо, кое многупати излегуваше...

ФОТО: Е ова е за огромна почит – има забрана за влез на стадион,...

Во фудбалот сме биле сведоци на многу навивачки лудории, но оваа дефинитивно заслужува внимание и пред се голема почит. Љубовта кон својот омилен клуб често знае да биде без граници, па токму тоа го покажа и еден навивач на турскиот...

Вакви глупости ни во Македонија нема: Тренерот на Чукарички ги донесе децата во дресови...

Екипата на Чукарички и гостуваше на Црвена Звезда вчера во рамките на српското првенство, а тренерот на овој тим е тема број еден во тамошните медиуми. Не поради некое изненадување на фудбалски план, туку поради одлуката да ги донесе своите...

ФОТО: Ретко видено искажување на револт

Сме биле сведоци на многу видови искажување револт кон управите, фудбалерите и клубовите од страна на навивачите, без разлика на каква и да била причината. Но Балканот, немаше да биде Балкан ако не видеме нешто нова, а она што се...

ФОТО: Жута поклони дрес откако доби порака напишана на шведски

Левиот бек на Ријека, Леонард Жута кој е повремен македонски репрезентативец е еден од омилените фудбалери на тамошната публика на актуелниот хрватски првак. https://www.facebook.com/bencich.roberto/videos/vb.1141743561/10211396344321270/?type=2&video_source=user_video_tab Жута е омилен фудбалер на многумина, па така и на 9-годишната Кјара кој ги освои симпатиите на...

ФОТО: Див фудбалски запад во Бугарија: Фрлена димна бомба во лицето на полицајка која...

Плеј оф натпреварот во Бугарија помеѓу екипите на ЦСКА Софија и Левски, мина во сенка на големите инциденти кои се случија помеѓу навивачите на трибините. Натпреварот заврши со резултат 2:2, но пострашно беше тоа што главни актери на овој натпревар,...

ВИДЕО: АЕК го стресе стадионот: Со БРАВУРА-ГОЛ во 95. минута се пласираа во финалето...

По спектакуларен финиш во реванш натпреварот од полуфиналето во грчкиот куп неможеше никој да претпостави дека ќе се случи. Тимот на АЕК со гол во 95. минута придонесе за масовна ерупција од радост на трибините кај своите навивачи, со еден...

(ФОТО) Вознемирувачки фотографии од белградското „Вечно дерби“

Уште едно дерби помеѓу Црвена Звезда и Партизан беше одбележано од нереди... Звезда и Партизн на „Маракана“ го одиграа 157. вечно дерби, а домашниот тим славеше со 2:1. Меѓутоа, повторно преовладуваа грдите сцени, особено на трбините, каде се соочија двете навивачки...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV