ФУДБАЛ / БАЛКАН

СКАНДАЛ во Хрватска: Добил закани бидејќи не им пуштил голови на Ријека

Младиот хрватски голман, Ивица Ивушиќ кој го брани голот на Истра од Пула, реши пред јавноста да открие на повидок еден скандал. Младиот голман кој до 14 година бранел за Ријека, а потоа заминал во Милански Интер, сега е...

Адеми дебитираше со гол и во Динамо Загреб, но не му го признаа

По кам-бекот во репрезентацијата по две години, Аријан Адеми конечно се врати и во редовите на неговиот актуелен клуб Динамо Загреб. Тој последно заигра за „модрите“ од Загреб пред цели две години, во мечот од ЛШ против Арсенал, каде му...

Градоначалник за пример, спонзорира 130 клубови, а спортистите по крајот на кариерата ги вработува

Градоначалникот на српската општина Јагодина, Драган Марковиќ Палма се пофали за тоа како го поддржува спортот во градот и се грижи за негов развој и напредок. „Јагодина од опшинскиот буџет финансира 130 клубови во 32 спорта. Секогаш ги поддржуваме и...

Играчите на Скендербеу ја подгреваат атмосферата пред дуелот со Партизан: Знаеме што правеа Србите...

Фудбалерот на албанскиот клуб Скендербеу и репрезентативец на Косово Бајрам Јашаница ја подгрева атмосферата пред натпреварот против Партизан во Лигата на Европа следниот четврток. Јашаница кој е роден во близина на Приштина, порача дека натпреварот против Партизан ќе биде посебен...

Балканскиот хумор на дело: Роналдо правеше интервју во живо, а му нудеа Голф, ќумур,...

Ѕвездата на Реал Мадрид и португалската репрезентација Кристијано Роналдо е познат по својата интеракција со фановите и активностите на социјалните мрежи. Неговата активност е особено изразена на социјалната мрежа Инстаграм каде Португалецот често одговара во живо на прашањата на навивачите. Досетливите...

Паника помеѓу играчите: Фудбалерот на Ц. Звезда се сруши и остана во безсознание (Видео)

Двете повреди им го расипаа расположението во таборот на нашиот северен сосед, во екипата на Црвена Ѕвезда, во победата против Динамо Врање со 5:0. Во воведните минути од мечот, се повреди Бразилецот Рикардињо, но на стадионот многумина занемеа кога Абрахам...

Неочекувана желба на Конте: Челзи е заинтересиран за напаѓачот на Црвена Звезда?

Според пишувањата на африканскиот сајт „Гана сокернет“, кој тврди дека има извори од „Стемфорд Бриџ“, Челзи е заинтересиран за напаѓачот на Црвена Звезда Ричмонд Боачи и размислува да го доведе во своите редови оваа зима, или во летниот преоден...

ВИДЕО: Хрватска се уште сонув за Русија, со судни маки преку Украина до бараж

Хрватската фудбалска селекција и покрај очајно одиграните квалификации, сепак кога требаше најмногу, одигра онака како што доликува за еден национален тим полно со скапо платени ѕвезди. Вечерва јунак на „коцкестите“ во Киев кој и понатаму ги одржа да сонуваат за...

ВИДЕО: Пријовиќ за транс кај северниот сосед, Србија се избор за Мундијал

Поранешна Југославија ќе има најмалку барем еден претставник на Светското првенство во Русија, а тоа е селекцијата на Србија. Кај нашиот северен сосед наголемо се слави пласманот на еден Мундијал по пауза од 8 години. Хероја на „орлите“ е Александар...

Манчестер Јунајтед ја најде замената за Карик

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката запотписот на Емре Кан. Договорот на овој фудбалер со Ливерпул истекува на лето и покрај тоа што клубот наметнува интензивни преговори, тешко дека тој ќе се реши да остане долго на “Енфилд роуд“, сигурно...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV