ФУДБАЛ / БАЛКАН

ВИДЕО: Тајмаут дечки – фудбал или хокеј играте?

Минатиот викенд бевме сведоци во какви услови на Чаир се играш мечот Шкупи - Вардар од ПМФЛ, во кал до колена, но ако мислете дека нема полошо од ова, се лажете. Попладнево се игра редовно коло во Првата лига на...

(ФОТО) Ова е отпор – без цензура играчите на Цибалија кажаа што мислат за...

Екипата на Цибалија во рамки на Првата хрватска лига вчера загуби уште еден натпревар од Интер Запрешиќ со 3-2. Гостите, екипата на Цибалија по првото полувреме имаше предност од 1-2 и доминираше на терено, но во второто полувреме со пресврт...

Беспарицата во Истра, по Митрeвски го натера да си замине и Китановски

Лошата финансиска ситуација во екипата на Истра од Пула е причина за егзодусот на играчи, а последен во низата кој го напуштија хрватскиот прволигаш е и нашиот интернационалец Томе Китановски. Така Истра остана без ниту еден Македонец откако пред извесен...

(ВИДЕО) Циркус во Србија: Тргна да изведува корнер, а навивачите го гаѓаа со снежни...

Вчера во рамките на српската фудбалска Суперлига се одигра натпреварот помеѓу Чукарички и Земун, на кој домаќините славеа со 4:1. Но, мечот го одбележа однесувањето на гостинските навивачи од Земун. „Таурунум Бојс“, како што се познати жестоките и контроверзни навивачи...

(ФОТО) Србите се тешат: Ние се жалиме на условите за игра, што да кажат...

Денешните натпревари од Првата македонска фудбалска лига најмногу внимание привлекоа не по квалитетот и атрактивната игра, туку по „ораниците“ и „свињарниците“ на кои се одиграа натпреварите. Дождливото време во претходниот период донесе калливи терени и непостоечки услови за игра, па...

Видео: Хаотична ситуација во БиХ: Судијата и играчите се испаничија поради играч кој падна...

Во Бјелина, Босна и Херцеговина денеска се одигра првенствен натпревар на тамошните екипи Радник и Младост во рамките на 17. коло од тамошната Премиерлига. Иако немаше голови, на оваа средба се случи една голема драма на теренот. Фудбалерот Славиша Радовиќ...

Затоа е контроверзен – Џиџи Бекали го остави нашиот Георгиевски без 100.000 евра

Поранешниот македонски репрезентативец, Даниел Георгиевски кој во период од 2012 до 2014 година го носеше дресот на Стеауа, преку романските медиуми го обвини газдата на клубот, контроверзниот Џиџи Бекал за фалсификат. "Не сакам да зборувам за такви работи воопшто, но...

Го освоија купот „Pavaresia“ во Албанија, следна цел им е ПМФЛ

Иако се нови во фудбалот, само три години од нивното формирање, сепак ФК Струга триумфираше на турнирот во Албанија, каде беше поканета и го освои 9-то по ред натпреварување во таа земја. Стружани го освоија купот „Pavaresia“, во конкуренција на...

ВИДЕО: Хаос во БиХ – главниот судија ставајќи ред турна фудбалер на терен

Дербито во фудбалскиот шампионат на БиХ, помеѓу Широки Брјег и Железничар (0-1), се одигра без гостински навивачи поради стравување од инцидент по вчерашните случувања во Хашкиот суд. И покрај тоа, мечот не мина без инциденти, и тоа на терен каде...

ФОТО: Црвена Звезда побара помошо од Господ пред Кел – цел тим на молитва...

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда предводен од генералниот директор Звездан Терзиќ денес го посетија храмот Свети Сава каде што донираа финансиска помош за завршување на реконструкцијата на црквата. Свештениците во Свети Сава одржаа молитва за успех и благородност во работата на...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV