ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

Манчестер Јунајтед ја најде замената за Карик

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката запотписот на Емре Кан. Договорот на овој фудбалер со Ливерпул истекува на лето и покрај тоа што клубот наметнува интензивни преговори, тешко дека тој ќе се реши да остане долго на “Енфилд роуд“, сигурно...

ВИДЕО: Ау, ау, ау… за ова промашување тешко дека ќе се пронајде објаснување

Напаѓачот на грчки АЕК, Серџо Араујо поштено се посрамоти во мечот од 21. коло во грчкиот шампионар поради сопствената себичност која го чинеше ретко видено промашување. Домаќините веќе во 13. минута во мечот против Астереас можеа да стигнад до водство,...

ФОТО: Работите ескалираа во Белград: Голи и крвави, а лекарите се борат за животот...

Првото полувреме од 156. вечно дерби во соседството помина во доста големи инциденти помеѓу „Гробари“ и „Делије“, што резултираше со неколку опасно повредени со рани на сбе. Како што пренесуваат белградските медиуми, еден навивач се наоѓал во животна опасност, бидејки...

Беспарицата во Истра, по Митрeвски го натера да си замине и Китановски

Лошата финансиска ситуација во екипата на Истра од Пула е причина за егзодусот на играчи, а последен во низата кој го напуштија хрватскиот прволигаш е и нашиот интернационалец Томе Китановски. Така Истра остана без ниту еден Македонец откако пред извесен...

(ФОТО) Србите се тешат: Ние се жалиме на условите за игра, што да кажат...

Денешните натпревари од Првата македонска фудбалска лига најмногу внимание привлекоа не по квалитетот и атрактивната игра, туку по „ораниците“ и „свињарниците“ на кои се одиграа натпреварите. Дождливото време во претходниот период донесе калливи терени и непостоечки услови за игра, па...

ВИДЕО: Не им свирна пенал, па брутално го претепаа судијата – тројца Албанци доживотно...

Мечот од Втората лига на Албанија помеѓу Келцира и Пермети се покажа како последен во кариерата на тројца домашни фудбалери, а причините а доживотна суспензија од фудбалот. Повод за ова е кривавиот напад над главниот судија на споменатиот меч откако...

Нов проект за фудбалско обединување: Вардар во друштво на Стеауа, Олимпијакос, Звезда, Партизан, АПОЕЛ...

Идеите за фудбалско реобединување на некогашна Југославија, за единствена Балканска лига, па дури и за натпреварување во кое ќе учествуваат земји и кои не се дел од нашето најблиско опкружување никогаш не престануваат. Причина за тоа е малиот квалитет...

(ВИДЕО) Масовна тепачка на „Делије“ и „Гробари“: Летаа столчиња, пиротехника, топовски удари…

Не можеше да мине без немили сцени, тепачки, демолирање и фрлање на бакљи ниту на ова „Вечно дерби“ во Белград. Се започна од моментот кога „Делиите“ почнаа брутално да го навредуваат потпретседателот на Партизан Владимир Вулетиќ со скандирање, со навредливи...

Бомба од соседството: Швајнштајгер продолжува во српското првенство?

Актуелниот светски шампион со германската репрезентација Бастијан Швајнштајгер би можел да ја продолжи кариерата во Србија, тврдат тамошните медиуми. Неговиот договор со Чикаго Фајр истекува на 31 декември, а во пролетниот дел од сезоната би бил член на Партизан кој...

ВИДЕО: Нова крвава пресметка помеѓу „Гробари“ и „Делије“ – едно лице избодено

Синоќе, околу 21:30 часот пред Факултетот за ветеринарна медицина во Белград е случи жестока пресметка помеѓу навивачите на Црвена Звезда и Партизан. „Гробарите“ ги начекале „Делије“ и ги нападнале, а во пресметката што може да се види и од видеото...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV