ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

Навивачите на Арсенал се исмеваа со името на Црвена Звезда, додека не им стана...

Навивачите на Арсенал се исмеваа со Црвена Звезда, поточно со името на белградскиот гигант, бидејќи не знаеја за кој клуб станува збор. „Топџиите“ едвај го чекаат натпреварот со белградскиот тим, но првото што го направија е се запрашаа „од каде...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Моментот кога Бобан се струполи на теренот и почина

Хрватска е завиена во тага по новата трагедија на фудбалските терени откако вчера за време на првенствен натпревар почина Бруно Бобан, фудбалер на Марсонија. Во 7. минути  26-годишниот фудбалер на Марсонија по еден добиен удар со топка во гради се...

Македонштина – Црвена Звезда повеќе се сака од Вардар

Сезонава клубовите од  поранешна Југославија забележаа за нив пристоен успех со пласманот во групната фаза од Лигата на шампионите и Европа лига. Тука се Марибор, Ријека, Партизан, Црвена Звезда и нашиот Вардар. Македонската публика сакаше и доби, без разлика на...

ВИДЕО: Еве зошто Ферги е се уште бог во Манчестер: Со еден потег го...

Познато е дека во минатото постоеше големо ривалство помеѓу Арсен Венгер и Сер Алекс Фергусон, кое сезонава и официјално завршува, бидејки Венгер заминува од Арсенал. Исто така уште пожестоко беше ривалството помеѓу Арсен Венгер и Жозе Мурињо, кое многупати излегуваше...

(Видео) Цел Балкан му се смее: Босанскиот голман се „прослави“ со најсмешниот жив ѕид

Натпреварот помеѓу Слобода и Зрињски одигран во рамките на петтото коло од Премиер лигата на Босна и Херцеговина во Тузла, остана запаметен по еден исклучително смешен момент. Во 27. минута беше досуден слободен удар за гостите од Мостар на некои...

ФОТО: Националисти до коска, излегоа на терен облечени во маици со ликот на Ратко...

Национализмот на Балканот се уште е застапен и тоа како. Откако „Делије“ и „Гробари“, навивачите на Црвена Звезда и Партизан му изразија поддршка на осуденикот Ратко Младиќ, уште подрастичен потег преземаа фудбалерите на Кабел. Именот играчите на ФК Кабел кој...

Познат идентитетот на македонскиот хулиган – во Србија престојувал илегално

Полека, но сигурно се расплетува клопчето за тоа се кој учествувал во хулиганската пресметка на српското дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда. Српските медиуми, поточно „Ало.рс“ го објави идентитетот на шестмината уапсени хулигани од Хрватска, но и на Македонецот. Станува збор...

(ВИДЕО) Лудило во Атина: Играчите на ПАОК ја прославија титулата со маски на газдата-пиштолџија

Екипата на ПАОК ја одбрани титулата во Купот на Грција откако во финалниот меч во Атина славеше против АЕК со 2-0. Натпреварот беше далеку од интересен, впечаток оставија само навивачите, како со своето навивање, така и со инцидентите на трибините...

(ФОТО) Познати причините за меѓусебната „кланица“ на „Гробари“ – обид за превласт на трибината

Хаос како што од поодамна не се памети на големото фудбалско дерби на Србија. Епилогот по дербите помеѓу Партизан и Црвена Звезда е 20 повредени навивачи на „црно-белите“ кои завршија на хирургија, од кои еден тешко. Притоа повредени се...

Џака фатен во лагата – татко му не бил ниту приведен, а камо ли...

Фудбалерот на Арсенал, Гранти Џака пред извесен период за англиските медиуми раскажа за наводно тешкиот живот на својот татко. Џаки изјави дека татко му во 1986 година како студен бил затворен во Белград и измачуван по демонстрациите. Сепак на надлежните...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV