ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

Интернационална Македонија: Навивачи на ФК Пирин бараат прием од ФФМ да играат во Македонија

Звучи неверојатно, но сепак е вистинито, бугарски фудбалски клуб бара прием од ФФМ во некое од македонските првенства, пред се поради репресиите кои ги трпеле од тамошната федерација. Станува збор за ОФК Пирин од Благоевград, односно нивните навивачи, кои сега...

Легендата на Барса: Изборот кој го имав во детството, да станам убиец и криминалец,...

Легендарниот играч на Барселона во минатото, бугарскиот фудбалер Христо Стоичков, истакна дека доколку во својот живот не станал фудбалер, веројатно би бил некој убиец. Тој во изјава за италијанските медиуми, се присетил на своето детство и како станал фудбалер, па...

ВИДЕО: Адеми со Динамо Загреб го „средија“ Хајдук и освоија нова куп титула

Динамо Загреб вечерва го победи вечниот ривал Хајдук Сплит со минимални 1:0 во финалето од тамошниот клуб и си обезбеди нова титула. Стрелец на победничкиот гол вечерва за „модрите“ беше Марио Гаврановиќ, гол кој беше доволен за победа и нова...

Македонец ќе биде првото засилување за шампионот на Босна и Херцеговина

Екипата на Зрињски е новиот фудбалски шампиона на Босна и Херцеговина, а откако ја прославија титулата, веднаш во тамошните медиуми тргнаа информации за можни засилувања. Со тимот од Мостар се поврзува нашиот интернационалец, Томе Китановски кој по крајот на сезоната...

ВИДЕО: СКАНДАЛ во Албанија – судијата свирна крај и доби бокс, па спасуваше жива...

Се чини никогаш доста од контроверзни судиски одлуки, но и напад на арбитрите. Последнито случај, од вчера ни доаѓа од соседна Албанија од меч од Втората тамошна лига помеѓу Шкумбини - Величику. Имено по последниот судиски свиреж на главниот судија Кледи Кола,...

Видео и фото: Се запали автобусот на Ц.Звезда

Отворениот туристички автобус, кој беше дел од прославата на фудбалерите на Црвена Звезда по повод освојувањето на шампионската титула се запали синоќа нешто после полноќ. Жртви и повредени нема, а три противпожарни коли го гаснеа пожарот. Фудбалерите на Ц.Звезда по...

Финале на преговорите: Јаневски поставил свои услови за да ја преземе ЦСКА

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски вчера имал двочасовна средба со сопственикот на ЦСКА Софија, Гриша Ганчев, соопштија бугарските медиуми. Се очекуваше на неа да биде постигнат конечен договор за евентуалниот ангажман на искусниот стручњак, но тој од своја страна поставил...

Уште еден Македонец во Бугарија: Чеде Јаневски нов тренер на ЦСКА!?

Поранешнниот селектор на македонската репрезентација Чеде Јаневски е најсериозен кандидат за тренерската позиција во ЦСКА Софија, објавија бугарските медиуми. Тој е без ангажман откако пред неколку месеци го напушти Вардар по дебаклот во домашното првенство и Купот на Македонија. Сепак,...

И тоа се случи: Во Србија приведен судија поради местење

Судијата Срѓан Обрадовиќ кој ја делеше правдата на натпреварот меѓу Спартак и Раднички е приведен денеска во полициска станица во Јагодина. Тој е на информативен разговор во врска со случувањата пред, за време и по натпреварот. Дуелот крена прашина поради...

ТРАГЕДИЈА: Фудбалер падна на терен и почина и тоа на својот роденден

На натпревар од пониските лиги во хрватска помеѓу екипите на Нафте и Напрјед Карапје се случи огромна трагедија откако почина 33-годишен фудбалер. Во 10. минута домаќините повеле со 1-0, а за време на прославата и при враќање на центарот, 33-годишниот...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV