ПОЧЕТНА ФУДБАЛ ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФУДБАЛ / БАЛКАН

ФОТО: Жута поклони дрес откако доби порака напишана на шведски

Левиот бек на Ријека, Леонард Жута кој е повремен македонски репрезентативец е еден од омилените фудбалери на тамошната публика на актуелниот хрватски првак. https://www.facebook.com/bencich.roberto/videos/vb.1141743561/10211396344321270/?type=2&video_source=user_video_tab Жута е омилен фудбалер на многумина, па така и на 9-годишната Кјара кој ги освои симпатиите на...

ФОТО: Див фудбалски запад во Бугарија: Фрлена димна бомба во лицето на полицајка која...

Плеј оф натпреварот во Бугарија помеѓу екипите на ЦСКА Софија и Левски, мина во сенка на големите инциденти кои се случија помеѓу навивачите на трибините. Натпреварот заврши со резултат 2:2, но пострашно беше тоа што главни актери на овој натпревар,...

ВИДЕО: АЕК го стресе стадионот: Со БРАВУРА-ГОЛ во 95. минута се пласираа во финалето...

По спектакуларен финиш во реванш натпреварот од полуфиналето во грчкиот куп неможеше никој да претпостави дека ќе се случи. Тимот на АЕК со гол во 95. минута придонесе за масовна ерупција од радост на трибините кај своите навивачи, со еден...

(ФОТО) Вознемирувачки фотографии од белградското „Вечно дерби“

Уште едно дерби помеѓу Црвена Звезда и Партизан беше одбележано од нереди... Звезда и Партизн на „Маракана“ го одиграа 157. вечно дерби, а домашниот тим славеше со 2:1. Меѓутоа, повторно преовладуваа грдите сцени, особено на трбините, каде се соочија двете навивачки...

(ВИДЕО) Масовна тепачка на „Делије“ и „Гробари“: Летаа столчиња, пиротехника, топовски удари…

Не можеше да мине без немили сцени, тепачки, демолирање и фрлање на бакљи ниту на ова „Вечно дерби“ во Белград. Се започна од моментот кога „Делиите“ почнаа брутално да го навредуваат потпретседателот на Партизан Владимир Вулетиќ со скандирање, со навредливи...

СКАНДАЛ: Им влегле во соблекувална на судиите и им понудиле пари за да наместат

Голем скандал изби во соседна Србија во кој е инволвиран судија кој го судеше мечот помеѓу Раднички Ниш и Војводина. Имено по мечот, извештајот привлече големо внимание во кој се вели. „Судијата од Крагујеваци, Николиќ пред мечот наводно добил понуда...

ВИДЕО: Ибраими двоен стрелец во најновата победа на Домжале

Агим Ибраими денеска беше еден од најзаслужните фудблаери на неговиот Домжале, кој оствари првенствена победа против тимот на Рудар (1:4). Ибраими директно учествуваше во успехот на неговата екипа со два гола, во 3. и 74. минута. Словенечкиот Домжале котира одлично, моментално...

Продолжува лудилото во Грција: Газдата на Олимпијакос ги казни играчите со 400 илјади евра...

По неодамнешниот голем инцидент кој го предизвика газдата на ПАОК, уште еден негов колега се приклучи на општото лудило во грчкиот фудбал. Сопственикот на Олимпијакос, Евангелос Маринакис се изнервира и ги казни своите фудбалери со 400 илјади евра и ги...

(ВИДЕО) Хорор повреда на соиграчот на Адеми: Волеј во главата и скршена вилица!

Динамо Загреб викендов гостуваше кај екипата на Интер Запрешиќ, а мечот заврши со 0:0. Она што го одбележа мечот беше тешката повреда на фудбалерот на „Модрите“. На неколку дена пред дербито со Ријека во полуфиналето од Купот на Хрватска, Динамо,...

ВИДЕО: Циркус во Србија – тренерите како мали деца се караа на прес кој...

Фудбалот на Балканот од ден на ден ни носи се поневеруајтни моменти,а последниот во низа ни доаѓа од Србија. По дербито во Втората лига помеѓу Темниќ и Динамо (2-1), како што е вообичаено тренерите на двете екипи се појави на...